Son Dakika Haberleri: Kan ağlayan Iraklı genç, tedavi için Türkiye'den yardım istiyor

Kan ağlayan Iraklı genç, tedavi için Türkiye'den yardım istiyor

8 gün önce

Irak'ta iki ay önce göz ve kulak kanaması rahatsızlığına yakalanan Mahmur Behçet, tedavi edilmek için Türkiye'den yardım bekliyor.

Irak'ın Duhok kentine bağlı Berdereş ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Mahmud Behçet, iki ay önce nadir rastlanan göz ve kulak kanaması rahatsızlığına yakalandı.

"KAN AĞLADIĞIM ZAMAN DERİM KENDİLİĞİNDEN HAREKET EDİYOR"

Hastalığıyla ilgili AA muhabirine konuşan Behçet, son iki aydır gözyaşı yerine kan ağladığını ve kulağından da bilinmeyen bir nedenle kan geldiğini söyledi.

Ülkedeki birçok hastaneye tedavi umuduyla başvurduğunu dile getiren Behçet, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"İki aydır göz ve kulağımda kanama oluyor ancak hiçbir kesik yara izi yok. Hastalığa yakalandığım günden itibaren Duhok ve Musul kentlerinde başvurduğum doktorlar çare bulamadı. Şu anda hastalığım giderek artıyor. Kan ağladığım zaman derim kendiliğinden hareket ediyor. Ne beni muayene eden doktorlar ne de ben hastalığımın ne olduğunu biliyoruz."

Behçet'in amcası Emcet Abdurrahman da yeğeninin hastalığı nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, "Behçet kan ağladığı zaman kendinden geçiyor." dedi.

TÜRKİYE'YE YARDIM ÇAĞRISI

Kan ağlayan Behçet'in ağabeyi Azad Behçet de kardeşinin tedavi edilmesi için yardım çağrısında bulundu.

Ağabey Behçet, "Bu hastalığa o kadar az rastlanıyor ki buradaki doktorlar bile şaşırıyor ve ne olduğunu bilmiyor. Şu ana kadar 50 kez muayene oldu. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi hükümeti ile Türkiye hükümetinden kardeşimin hastalığının teşhisi ve tedavi altına alınması konusunda yardım etmesini istiyoruz." diyerek yardım talebinde bulundu.

Kan ağlayan Iraklı genç, tedavi için Türkiye'den yardım istiyor
Haber Yayın Tarihi: 11.07.2019 02:38 Kaynak: AA

YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Erbil'deki saldırının ayrıntıları ortaya çıktı! Görgü tanıkları anlattı Trabzon'da 'Kürdistan' yazılı atkı ile fotoğraf çektiren 9 kişi sınır dışı edildi Erhan Çelik'ten yeni açıklama: Hakkımda yakalama kararı yok İmamoğlu, İBB'de 3 kritik görev için atamaları yaptı