Kanada - Son Dakika

Kanada

26.11.2012 23:37
Kanada, System.String[]

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren orijinal ismi Salvation Army (Kurtuluş Ordusu) olan misyonerlik kuruluşunun Toronto'daki deposundan geçen hafta çalınan 2 milyon Kanada Doları (3.6 milyon TL) değerindeki oyuncak ve gıdayı, eski...

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren orijinal ismi Salvation Army (Kurtuluş Ordusu) olan misyonerlik kuruluşunun Toronto'daki deposundan geçen hafta çalınan 2 milyon Kanada Doları (3.6 milyon TL) değerindeki oyuncak ve gıdayı, eski yöneticinin çaldığı iddia edildi.

Toronto polisi, çalınan oyuncak ve gıdanın, geçtiğimiz cuma günü Toronto'nun kuzeybatısındaki Brampton kentinde bir depoda elegeçirildiğini ve Kurtuluş Ordusu'nun eski Toronto Bölge Sorumlusu David Rennie'nin de olayla ilgili olarak gözaltına alındığını açıkladı. Geçtiğimiz cumartesi gecesi bir başka depoya daha baskın yapıldığını açıklayan polis, burada da kuruluşa ait olduğu saptanan malzemeler yakalandığını bildirdi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan David Rennie'nin, 1 hafta önce işten çıkarıldığını duyuran Kurtuluş Ordusu'ndan Tümgeneral John Murray, "Bu tür bir olayın bir daha olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

David Rennie, 4 Ocak'ta hakim karşısına çıkacak.

Bu arada Toronto'da çalınan oyuncakların yaklaşan yılbaşında çocuklara Noel hediyesi olarak dağıtılmak üzere bağışlanan oyuncaklar olduğu sanılıyor.

-Kurtuluş Ordusu-

Kuruluş amacını, internet sitesindeki sayfalarında, "İsa Mesih'in sevgisini paylaşan insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve bunun dönüştürücü etkisini dünya toplulukları üzerinde etkin kılmak" olarak açıklayan Salvation Army, kamu kuruluşları, şirketler ve halktan aldığı bağışları, dünyadaki yoksullara ücretsiz dağıtıyor. Yoksul Afrika ülkelerinin hemen hemen tamamında şubeleri ve çocuk köyleri bulunan Kurtuluş Ordusu üst düzey yöneticileri de, resmi üniforma giyiyor.

Muhabir: Toronto

Yayıncı: Erdem Gültekin - TORONTO

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kanada - Son Dakika


Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Saadet Işıl Aksoy, bebeğinin yüzünü neden göstermediğini açıkladı: Sapıklar varken paylaşmam Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi