Kanadalı gelin, Kırklareli'nde Türk gelenekleriyle evlendi - Son Dakika

Kanadalı gelin, Kırklareli'nde Türk gelenekleriyle evlendi

29.05.2022 14:16

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde tercüman İsmail Akman (29), 5 yıl önce tanıştığı Kanadalı Anna Maria Katerina Westwood (44) ile dünya evine girdi.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde tercüman İsmail Akman (29), 5 yıl önce tanıştığı Kanadalı Anna Maria Katerina Westwood (44) ile dünya evine girdi.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu'ndaki nikah, Türk geleneklerine göre gerçekleşti.

Kanadalı gelin, tercüman aracılığı ile nikahta "Evet" dedi. Gelin, Türk geleneklerine göre damadın ayağına basmayı da unutmadı.

Damat Akman, gazetecilere, çok mutlu olduğunu söyledi.

İşi gereği Kanada'da bulunduğunu ve tanıştığı Westwood ile birlikte yaşadığını ifade eden Akman, "Zaman zaman yılda bir ya da iki kez Türkiye'ye de geliyorduk. Yakın zamanda da evlenmeye karar verdik. Lüleburgaz memleketim olduğu için nikahı burada kıymak istedik." diye konuştu.

Nikahın ardından takı töreni gerçekleştirildi.

YORUMLAR
500
Ali Koç'un skora tepki gösteren Fenerbahçe taraftarını sert bir şekilde uyardığı anlar olay oldu Ali Koç'un skora tepki gösteren Fenerbahçe taraftarını sert bir şekilde uyardığı anlar olay oldu Bakan Fatih Dönmez müjdeyi paylaştı! 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han ilk seferine çıkıyor Bakan Fatih Dönmez müjdeyi paylaştı! 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han ilk seferine çıkıyor Rusya'yı kızdıracak gelişme! ABD'den Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık silah ve mühimmat yardımı yapılacak Rusya'yı kızdıracak gelişme! ABD'den Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık silah ve mühimmat yardımı yapılacak
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kanadalı gelin, Kırklareli'nde Türk gelenekleriyle evlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement