Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi - Son Dakika

Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi

02.03.2021 15:57
Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi, System.String[]

Manisa Merkez Tunca Mahallesinde kanalizasyon hattının içinden çıkarılan malzemeler karşısında vatandaşlar şok oldu. Mahalle Muhtarı Suna Marangoz da, sosyal medya hesabı üzerinden MASKİ'ye teşekkür ederek, "Kanal içinden çıkan ıslak mendil, çaput, kıl, yağ, moloz ve buradan saymak istemediğim her türlü atığı görünce gözlerime inanamadım" dedi.

İl genelinde sağlıklı bir altyapı için çalışan MASKİ Genel Müdürlüğü, gelen şikayetlere de zamanında ve hızlı dönüş yaparak, vatandaşların mağdur olmaması için tüm imkanlarını seferber ediyor.

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerinin Manisa Merkez Tunca Mahallesinde kanalizasyon hattındaki tıkanıklığa kısa sürede müdahalesi ve sorunu gidermesi sonrasında Mahalle Muhtarı Suna Marangoz da sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı. Muhtar Marangoz, gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan MASKİ ekiplerine teşekkür etti.

"HER TÜRLÜ ATIĞI GÖRÜNCE GÖZLERİME İNANAMADIM"

Tunca Mahalle Muhtarı Suna Marangoz, MASKİ ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili sosyal medya üzerinden bir teşekkür mesajı yayınladı. Marangoz yayınladığı mesajda şunları belirtti: "Bugün mahallemde MASKİ kanalizasyon ekiplerinin kanal açma çalışmaları vardı. Bu ne ilkti ne de son olacaktı. Kanal içinden çıkan ıslak mendil, çaput, kıl, yağ, moloz ve buradan saymak istemediğim her türlü atığı görünce gözlerime inanamadım. Arkadaşlar, hani her yağmurun ardından bodrum ve giriş katları su basıyor, sokak yağmur giderleri tıkanıyor, yollar göle dönüşüyor, dere yatakları taşıyor hani; MASKİ diye veryansın ediyoruz, biraz geç kaldıklarında yerden yere vuruyoruz ya bence artık yapmayalım. MASKİ çalışıyor, bugün buna bir kez daha şahit oldum. Bir kez de olsa orada çalışan ekip arkadaşlarımızı düşünelim.

"İĞNEYİ KENDİMİZE BATIRALIM"

Yarı bele kadar pis suyun içinde olduklarını mı yazayım, o kanalizasyondan sızan gazın etkisi ile nefes alamadıklarını mı, burayı bitirelim diğer mahalleye yetişelim çabalarını mı? Hangisini yazayım bilemedim. Büyükşehir belediyemizin milyonlarca lira harcayıp şehrimize kazandırdığı atık su arıtma tesisinin, sadece bizlerin klozetlere attığı ıslak mendiller yüzünden aylık arıza masrafı binlerce lirayı mı yazayım? Bizlere yeşili ile nefes olan, şırıltısı ile huzur veren ruhumuzu dinlendiren derelerimize bağlanan kaçak kanalizasyonları mı yazayım? Hangisini yazayım bilemedim. Ne olur biraz da, çuvaldız misali iğneyi kendimize batıralım. Hani müşteri her zaman haklı olmasın. Hani yavuz hırsız olmayalım. Ne olur çevremizi ve insan sağlığını koruyalım"

Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • vatandas: Allah'u teala bu kadar kokuşmuş insan oğluna virüs belasını musibet ediyor ya bence az bile. Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
  • Hüseyin: Çok pis insanımız var çooook kimse kendini kandırmasın. arkadaş gidere yağ dökülür mü, muhtar diyememiş ama ben diyim; kadın pedi atılır mı yahu salak mısınız siz? Cevap Yaz 158 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Koltuk krizinin mağduru harekete geçti! 64 yıllık Avrupa Birliği protokolü değişiyor Koltuk krizinin mağduru harekete geçti! 64 yıllık Avrupa Birliği protokolü değişiyor Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a asker yakınından soğuk duş: Mezara çiçek bırakmasını engelledi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a asker yakınından soğuk duş: Mezara çiçek bırakmasını engelledi Ölüm, askerdeki oğlu ve babayı aynı gün yakaladı Ölüm, askerdeki oğlu ve babayı aynı gün yakaladı Kahraman yüzbaşı intihara kalkışan genç kızı böyle kurtardı Kahraman yüzbaşı intihara kalkışan genç kızı böyle kurtardı Bu 2 ilçeden arazi alanlar yaşadı! Kuzey Marmara Otoyolu açıldı, fiyatlar yüzde 25 arttı Bu 2 ilçeden arazi alanlar yaşadı! Kuzey Marmara Otoyolu açıldı, fiyatlar yüzde 25 arttı Art arda sıralanıp konvoy oluşturan tırtılları uzaktan gören vatandaşlar yılan gördüğünü zannetti Art arda sıralanıp konvoy oluşturan tırtılları uzaktan gören vatandaşlar yılan gördüğünü zannetti Gözü dönmüş adam, eski karısını iftar masasında göğsünden bıçakladı Gözü dönmüş adam, eski karısını iftar masasında göğsünden bıçakladı Esra Bilgiç, Kanunsuz Topraklar dizisine transfer oldu Esra Bilgiç, Kanunsuz Topraklar dizisine transfer oldu