Kanarya Yetiştiricisi Öğretmenin Hedefi Dünya Şampiyonası - Son Dakika

Kanarya Yetiştiricisi Öğretmenin Hedefi Dünya Şampiyonası

02.01.2012 14:02
Kanarya Yetiştiricisi Öğretmenin Hedefi Dünya Şampiyonası, System.String[]

Özgün Tiran - Kırklarelili kanarya yetiştiricisi beden eğitimi öğretmeni Alptekin Baştürk, İspanya'da 20-24 Ocak tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda 4 madalya bekliyor.

Özgün Tiran - Kırklarelili kanarya yetiştiricisi beden eğitimi öğretmeni Alptekin Baştürk, İspanya'da 20-24 Ocak tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda 4 madalya bekliyor.

Kırklarelili kanarya yetiştiricisi ve beden eğitimi öğretmeni Alptekin Baştürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonunca geçen yıl düzenlenen 2011 Feshane Türkiye Şampiyonasında Ahraç Tepeli Gloster dalında 4 kanaryasının birincilik elde ederek, 20-24 Ocak tarihlerinde İspanya'nın Almeria kentinde yapılacak olan Dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandığını söyledi.

Katılacağı Dünya Şampiyonasında Türkiye'ye şampiyonluklar kazandırmak istediğini ifade eden Baştürk, 15 yıldır profesyonel olarak kanarya besiciliği yaptığını belirtti.

Babasının 14 yaşındayken kendisine aldığı bir çift kanarya ile besiciliğe başladığını anlatan Baştürk, şu anda elinde 30 kanarya bulunduğunu ifade etti.

Kanaryalara çocukluğundan beri bir ilgisi olduğunu anlatan Baştürk, şunları kaydetti:

"Bu güne kadar katıldığım çok sayıda yarışmada, Türkiye Şampiyonlukları elde ettim. Geçtiğimiz yıl da '2011 Feshane Türkiye Şampiyonası'nda Ahraç Tepeli Gloster dalında 4 kanaryam ile şampiyon oldum. Hem de 3 bin kanarya içinden bu dereceyi elde ettim. Türkiye Şampiyonu olarak, Dünya Şampiyonluğuna gitmeye hak kazanan kanaryalarımın anne ve babasınında Türkiye Şampiyonlukları var. İlk kez katılacağım Dünya şampiyonluğunda ülkeme altın madalya getireceğime inanıyorum. 4 altın madalya bekliyorum. Kanarya bakmayı maddi gelir elde etmek için yapmıyorum. Sadece onları çok seviyorum. Onlarla yakından ilgileniyorum, onlarda benim geldiğimi anlayınca cıvıl cıvıl ötmeye başlıyor.

Bebek gibi onlara ilgi gösteriyorum. Onlara yurt dışından yem getirtiyorum. Kendi geliştirdiğim bir besin zinciri ile bakıyorum. Onlarda bana şampiyonluklar elde ederek bunun karşılığını veriyorlar."

- KIRKLARELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kanarya Yetiştiricisi Öğretmenin Hedefi Dünya Şampiyonası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak Real Madrid, deplasmanda Inter'i 2-0 mağlup etti İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Güzel oyuncu Ceyda Ateş anne oldu İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir