Kandıra Komek İlçe Sergisi Açıldı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Kandıra Komek İlçe Sergisi Açıldı

Kandıra Komek İlçe Sergisi Açıldı

29.05.2014 09:55

KO-MEK hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi serüveninde Kandıra ilçe sergisi açılışını gerçekleştirdi.

Yaşıtım insanlara örnek oluyorum

Turan Güneş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılışta tüm kursiyerler adına konuşma yapan 65 yaşındaki Ragıp Evci, "Kandıra KO-MEK'teki insanların samimiyetleri sayesinde odaklanma sorununu aştım. Böylelikle, endişelerimi yenerek, yaşıtım olan insanlara örnek olarak eğitimime devam ediyorum" dedi.

KANDIRA İLÇE SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

KO-MEK Kandıra İlçe Sergisi'nin açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, kurs merkezi yöneticileri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KANDIRA DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN DAHA GÜZEL

Sergi açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Kursiyerlerimiz KO-MEK'i sıcak bir yuvaya çevirdi. Bizde şehrimizi, Kandıra'mızı dünyanın en güzel şehirlerinden daha güzel yaptık. Kandıra, gerek sahiliyle gerekse barajıyla çok mesafe aldı. Hizmetlerimiz sadece çevre düzenlemesi, yol, baraj yapmak değil. Halkımızın kendini geliştirmesi içinde çalışmalarımız oluyor. Bununda en önemlisi KO-MEK'tir. Kurslarımıza katılan siz değerli kursiyerlerimizi canı gönülden kutluyorum" dedi.

KO-MEK MESLEK VE SANAT EĞİTİMİNİN ÖNCÜSÜ

KO-MEK'in düzenlediği Kandıra İlçe Sergisi'nde konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, " Türkiye'de sanat ve meslek eğitimiyle insanımız kendini geliştiriyor. Kendisini geliştirmekten daha önemlisi birlik beraberliğimizi sağlıyor. KO-MEK Kandıra'mız da birlik ve beraberlik içinde yaşayan halkımıza koşulsuz hizmet eden öncü bir eğitim yuvamızdır. Başkanımıza bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

KO-MEK BİZİM İÇİN BİR FIRSAT

Kandıra Kurs Merkezi Bilgisayar kursiyeri 65 yaşındaki Ragıp Evci, "Şu anda bilgisayar kullanımı branşında eğitim almaktayım. Aslında çoğu insan gibi başta tereddütlerim vardı. Çünkü yaşım itibari ile günümüz teknolojileriyle eğitim alan talebelerden daha geç ve zor odaklanabileceğimi düşünüyordum. Fakat Kandıra KO-MEK'in başta öğretmenleri ve diğer personellerin samimiyetleri sayesinde odaklanma sorununu aştım. Böylelikle, endişelerimi yenerek, yaşıtım olan insanlara örnek olarak eğitimime devam ediyorum. Böylece torunlarımla, ailemle daha çok paylaşımda bulunup, faydalı olabiliyorum" dedi.

KO-MEK BANA İŞ İMKANI SUNDU

KO-MEK'te İngilizce kurslarına katılan Fatma Sevilmiş, "Kendimi başka alanlarda da geliştirmek adına diksiyon, İngilizce 1 ve 2. kademe, kuaförlük kurslarına giderek hem eğlendim, hem de kendimi geliştirdim. KO-MEK'te aldığım İngilizce eğitimleri sayesinde Elazığ DHMİ'de sözleşmeli kamu personeli olarak çalışma fırsatı buldum" dedi.

"O KADAR GÜZEL Kİ KENDİ PARANI KAZANMAK"

KO-MEK'te aldığı kuaförlük eğitimi sayesinde para kazandığını belirten Hacer Kır Buruş, "KO-MEK'ten önce evde oturmaktan gerçekten çok bunalıyordum. Akşama kadar oturup aklıma tüm olumsuzlukları getirip ağlıyordum. Sonra evliliğimin 3. senesinde KO-MEK'le tanıştım. Burada arkadaşımın kuaför salonunda kendi müşterime hizmet verip para kazandım. O kadar güzeldi ki eşimden para beklememek. Uyandığımda komidinin üzerinde para var mı yok mu diye bakmıyordum. Artık kendim çalışıp kendim kazanıyorum" dedi.

PERŞEMBE İKİ SERGİ BİRDEN OLACAK

Turan Güneş Kültür Merkezi'nde açılışı gerçekleştirilen Kandıra ilçe sergisi vatandaşlar tarafından çok beğenildi. KO-MEK ilçe sergileri, 29 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek Darıca ve Çayırova ilçe sergileriyle devam edecek. 12 İlçe Sergisi'nin finali ise 13 Haziran'da Kocaeli Fuarı içerisindeki Güneş Sahnesi'nde düzenlenecek Geleneksel 10. KO-MEK Genel Sergisi ile son bulacak.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Kandıra Komek İlçe Sergisi Açıldı - Son Dakika


Advertisement