Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti: Kanalizasyon borusu patladı iddiası - Son Dakika

Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti: Kanalizasyon borusu patladı iddiası

18.05.2022 12:22
Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti: Kanalizasyon borusu patladı iddiası

Beykoz Kanlıca Sahilinde denizin kıyı kesimindeki suyun rengi griye büründü.

Beykoz Kanlıca Sahilinde denizin kıyı kesimindeki suyun rengi griye büründü. Çevredeki balıkçı teknesi sahipleri, deniz altında bulunan kanalizasyon borularının patladığını, deniz yüzeyine lağım çıktığını iddia etti. Balıkçı teknesi sahipleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kıyıdaki kirliliği temizlemediğini iddia etti.

Beykoz'da vatandaşların uğrak noktalarından biri olan Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti. Özellikle kıyı kesimlerde suyun renginin griye döndüğü ve beraberinde ağır koku oluşturduğu gözlendi. Balıkçı teknesi sahipleri, deniz rengindeki değişimin, deniz altında bulunan kanalizasyon borularının patlamasıyla sızan lağım atığının yüzeye çıkmasıyla olduğunu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kıyıdaki kirliliğin temizlenmediğini öne sürdü. Suyun renginde yaşanan değişim, vatandaşın cep telefonu kamerasına da yansıdı.

"BU PİSLİKTE BALIK OLUR MU?"

Çevre sakinleri konuya çözüm getirilmesini istedi. Balıkçı teknesi sahibi Hakan Tören, "Buranın her tarafından lağım akıyor. Gece gündüz bu sorunu yaşıyoruz. Dolayısıyla beraberinde kirlilik geliyor. Burada normalde balık çıkıyor ama bu pislikte balık olur mu? Buna en kısa sürede çare bulunması lazım. Buraya yaşlısı genci herkes geliyor. Çok güzel bir muhit aslında ama denizin hali ortada" diye konuştu.

(Abdul Samet Kaya - Onur Hamzaoğlu - İHA)

YORUMLAR
500
Artan orman yangınları sonrası valilik harekete geçti: İstanbul'da ormanlık alanlara giriş yasaklandı Artan orman yangınları sonrası valilik harekete geçti: İstanbul'da ormanlık alanlara giriş yasaklandı İbb'den Bakan Kurum'a Yanıt: 'İbb'yi Hesaba Katmadan Yapılan Tüm İşlemler Geride Kalmıştır' İbb'den Bakan Kurum'a Yanıt: 'İbb'yi Hesaba Katmadan Yapılan Tüm İşlemler Geride Kalmıştır' Dr. Hüseyin Mirkelam son yolculuğuna İstanbul'da uğurlanacak Dr. Hüseyin Mirkelam son yolculuğuna İstanbul'da uğurlanacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti: Kanalizasyon borusu patladı iddiası - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement