Yakalandığı göğüs kanserini ahşap boyama kursuyla yendi - Son Dakika

Yakalandığı göğüs kanserini ahşap boyama kursuyla yendi

2 ay önce

İnegöl Belediyesi tarafından açılan meslek kursu ile hayatı değişen Tülay Çeşit, 2 yıl önce yakalandığı göğüs kanserini ahşap boyama kursuyla yendi. Çeşit, "Bu kurslarla kanser hastalığımı yendim. Şu anda eski sağlığıma kavuştum" dedi.

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (İNESMEK) tarafından açılan farklı kurslar, katılımcıların el becerilerini geliştirirken, aile bütçelerine de destek oluyor. Farklı branşlarda açılan kurslar, aynı zamanda kişileri yaşadıkları günlük hayattaki stresten de uzak tutuyor. Hayatındaki yaşadığı sıkıntıları bir kenara bırakıp, el becerisiyle hem mutluluğa hem de sağlığına kavuşan Tülay Çeşit, göğüs kanserini yenmesini bu kursa bağladığını söyledi.

"KURS SAYESİNDE KANSERİ YENDİM"

Bu kurslardan ahşap boyama sanatını öğrenmek için çaba sarf eden 45 aşındaki Tülay Çeşit, 2 yıl önce yakalandığı göğüs kanserini yenme başarısını gösterdi. Çeşit, "Bu kurslarla kanser hastalığımı yendim. Şu anda eski sağlığıma kavuştum. Ama tedavim devam ediyor. Ben herkesin bu kurslara gelmesini tavsiye ediyorum. Doktorum da nerede mutlu oluyorsam orada olmamı istedi. Ben de buraya geldiğim için çok mutluyum" diye konuştu.

Yakalandığı göğüs kanserini ahşap boyama kursuyla yendi
Haber Yayın Tarihi: 10.12.2019 12:13 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Aç kurtların köpeklere kurduğu akıl almaz tuzak kamerada!
Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada Üç ay önce Elazığ'ı depreme karşı uyaran Naci Görür'den yeni açıklama: 5 bölge tetikte!

Son Dakika Haberleri