Kanseri Yendi Başkalarına Örnek Olmak İçin Şarkı Besteledi - Son Dakika

Kanseri Yendi Başkalarına Örnek Olmak İçin Şarkı Besteledi

06.04.2016 11:54
Kanseri Yendi Başkalarına Örnek Olmak İçin Şarkı Besteledi

Isparta'da yakalandığı ewing sarkomu kemik tümörünü tedavi ve ailesini desteğiyle yenen 20 yaşındaki Ali Bünyamin Yalvaç, kendisi gibi kansere yakalananlara moral vermek amacıyla "Umudunu Kaybetme" şarkısını yazdı.

Isparta'da yakalandığı ewing sarkomu kemik tümörünü tedavi ve ailesini desteğiyle yenen 20 yaşındaki Ali Bünyamin Yalvaç, kendisi gibi kansere yakalananlara moral vermek amacıyla "Umudunu Kaybetme" şarkısını yazdı.

Yalvaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki yıl önce basketbol oynadığı sırada aldığı darbe sonucu hastaneye tedavi olmaya gittiğini, yapılan incelemede kendisine ewing sarkomu kemik tümörü teşhisi konulduğunu söyledi.

Hastalığına ilk başta çok üzüldüğünü anlatan Yalvaç, ailesinin desteğiyle kanserle mücadele etmeye karar verdiğini belirtti. Tedavi sürecinde 8 kez kemoterapi, bir kez radyoterapi gördüğünü ve cerrahi operasyon geçirdiğini aktaran Yalvaç, kanseri yenmeyi başardığını bildirdi.

Tedavi sırasında moralin yüksek olmasının çok önemli olduğunu, aile ve arkadaşların desteğine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Yalvaç, kendisini bu anlamda şanslı gördüğünü vurguladı. Kendisi gibi kanser tedavisi görenlere örnek olmak, yaşadığı süreci ölümsüzleştirmek için şarkı yazmaya karar verdiğini belirten Yalvaç, şöyle konuştu:

"Uzun süredir rap müzikle ilgileniyordum. Bu hastalık sürecinde yaşadıklarımı ölümsüzleştirmek istedim. Yaşadıklarımı kağıda döktüm. Daha sonra kendi yazdığım hoşuma gitti. Şarkı yapmak istedim. Sözlerini müziğe uyarlayıp güzel bir rap şarkısı yaptım. Kanser hastaları umutlarını kaybetmesinler istedim. Bu hastalığın en kötü zamanı da olsa bunu kaybetmesinler. İnsanın aklına ilk ölüm gelse de o hastalığı yeneceğine inanırsa bu onun için grip gibi olur. Yenilmeyecek bir şey değil. Ben yendim, diğerleri de yenebilir."

Yalvaç, "Umudunu Kaybetme" adını verdiği şarkının video paylaşım sitesi Youtube'da yüzlerce kez izlendiğini dile getirdi.

Anne Ayşegül Yalvaç da tedavi sürecinde oğlunun gözüne bakarken korktuğunu, her gün odasına girip, oğlunun nefes alıp almadığını kontrol ettiğini, bu korkusunu hiçbir zaman oğluna yansıtmadığını ifade ederek, "Allah'a şükürler olsun ki bugünleri gördük ve kanseri yendik. Benim için büyük bir imtihandı." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kanseri Yendi Başkalarına Örnek Olmak İçin Şarkı Besteledi - Son Dakika


Son Dakika

Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camınI kırıp belgeleri aldılar 10:20 Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camınI kırıp belgeleri aldılar Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi 10:17 Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi Park ettiği otomobilin üzerine binanın bahçe duvarı yıkıldı 10:08 Park ettiği otomobilin üzerine binanın bahçe duvarı yıkıldı
Hulusi Akar'dan ABD'nin F-16 teklifine ilk yorum: Teknik çalışmalar başladı, takipteyiz 09:22 Hulusi Akar'dan ABD'nin F-16 teklifine ilk yorum: Teknik çalışmalar başladı, takipteyiz Son dakika! Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirdi 08:40 Son dakika! Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirdi Heykel eleştirisi yapan İYİ Partili İbrahim Özkan, belediyeyi öğrenince paylaşımını sildi 08:34 Heykel eleştirisi yapan İYİ Partili İbrahim Özkan, belediyeyi öğrenince paylaşımını sildi
Apple CEO'su Tim Cook İstanbul paylaşımı yaptı, Elon Musk dalga geçti 00:18 Apple CEO'su Tim Cook İstanbul paylaşımı yaptı, Elon Musk dalga geçti Burun estetiği yaptıran Survivor Aleyna Kalaycıoğlu, bambaşka biri oldu 23:59 Burun estetiği yaptıran Survivor Aleyna Kalaycıoğlu, bambaşka biri oldu
Advertisement