Son Dakika Haberleri: 9 Yıl Savaştığı Kanseri Yenen 11 Yaşındaki Mehmet, Servis Altında Kalarak Can Verdi

9 Yıl Savaştığı Kanseri Yenen 11 Yaşındaki Mehmet, Servis Altında Kalarak Can Verdi

8 gün önce

Gaziantep'te 9 yıl mücadele edip kanseri yenen 11 yaşındaki ilkokul öğrencisi Mehmet, okul servisinin altında kalarak can verdi. Aile serviste hostes bulunmamasına tepki gösterdi.

Gaziantep'te 9 yıl mücadele ettiği kanseri yenen, bir böbreği de ameliyatla alınan ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi 11 yaşındaki  Mehmet Yağcı, okuldan döndüğü servis minibüsünün altında kalarak hayatını kaybetti.

ÇANTASINI ALMAK İSTERKEN SERVİS HAREKETE ETTİ

Kaza, dün Selahhattin Eyyübi Mahallesi'nde meydana geldi. Şükriye Göğüş İlkokulu'nda öğrenim gören  Mehmet Yağcı ile kardeşi 9 yaşındaki Batuhan Yağcı, 25 yaşındaki E.D. yönetimindeki 27 S 0900 plakalı servis minibüsüyle evinin önüne geldi. Kardeşlerden  Mehmet Yağcı, servisten indikten sonra çantasını düşürdü.  Mehmet Yağcı, çantasını almak için eğildiği sırada minibüs hareket etti.

TEKERİN ALTINDA EZİLİP CAN VERDİ

Ön tekerin altında kalan Yağcı, yaralandı. E.D., minibüsle  Mehmet Yağcı'yı yakındaki özel bir hastaneye götürüldü. Acil serviste müdahale edilen  Mehmet Yağcı, doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Yağcı'nın cenezasi, otopsinin ardından bugün Asri Mezarlık'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

9 YIL MÜCADELE EDİP KANSERİ YENDİ

Kardeşi Batuhan ile aynı sınıfta okuyan  Mehmet Yağcı'nın 6 aylıkken beyninde tümör bulunduğunun belirlendiği, 9 yıl süren tedaviyle kanseri yendiği ve 1 böbreğinin de ameliyatla alındığı belirtildi.

"ÇANTASINI ALMADAN SERVİS GERİ MANEVRA YAPMIŞ"

Mehmet Yağcı'nın babası  Ali Yağcı, serviste hostes bulunmamasına tepki göstererek, şunları söyledi:

Oğlum 6 aylıkken kansere yakalandı, kafasında tümör çıktı. 5 sene boyunca  Ankara'da tedavi gördü. Son 2 senedir hastalığı atlatmıştı, durumu iyiydi. Okulla evimizin mesafesi 1 kilometreden azdı, ama yine de servis tuttum. Servis şoförü oğlumu kapının önünde bıraktıktan sonra çocuk daha ayrılmadan sokaktan çıkmak için geri manevra yapmış. Çocuk inerken elinden çantası düşmüş, onu almaya çalışırken ve servis kapısı daha kapanmadan geriye doğru hareket etmiş ve ezmiş çocuğu.

"ÇOCUĞU HASTANEYE BIRAKIP GİTMİŞ"

Kardeşi Batuhan da şu an şokta. Okula gidemiyor. Ben gece çalışıyordum. Olay olduğunda servis sürücüsünün kendisi alıp hastaneye götürmüş çocuğu. Telefon ederek durumu bana bildirdi. Ben gittiğimde kendisi orada değildi. Çocuğu hastaneye bırakıp gitmiş. Çocuk haftanın 2 günü de özel bir okula gidiyor. Oranın servisinde hostes bulunurken, ilkokul servisinde hostes yok.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Servis sürücüsü E.D.'nin gözaltına alındığı kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Canlı Bombanın Karısı: "Eşimin Öldüğüne Üzülmedim" Terör Uyarılarına Rağmen Türkiye En Popüler 3. Tatil Destinasyonu Oldu
Gaziantep'teki Polis, DEAŞ İçindeki Emniyet Muhbiri Tarafından Öldürülmüş Gaziantep'te Tepki Çeken Skandal! Okul Müdürü Yetim Çocukları Böyle İfşa Etti