Son Dakika Haberleri: Kanuni Üniversitesi İçin YÖK'ten Onay Çıktı

Kanuni Üniversitesi İçin YÖK'ten Onay Çıktı

7 yıl önce

Adana'da kurulması planlanan Kanuni Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.

Kanuni Üniversitesi İçin YÖK'ten Onay Çıktı, System.String[]
Adana'da kurulması planlanan Kanuni Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret ederek, üniversite ile ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Kanuni Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muammer Çalışkan, en önemli aşamanın geçildiğini ve YÖK'ten üniversite ile ilgili onayın çıktığını bildirdi. Konunun TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda olduğunu anlatan Çalışkan, "Çalışmalar planlandığı gibi gidiyor. Meclis'ten de üniversitenin kurulmasıyla ilgili yasa çıktıktan sonra fiziki yapılarla ilgili çalışmalar başlayacak. 2014-2015 yılında faaliyete başlamayı planlamıştık ama bir yıl sonraya da sarkabalir. Kanuni Üniversitesi kurulunca Adana'nın ilk vakıf üniversitesi olacak." dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Kanuni Üniversitesi'nin kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Adana'nın yeni bir üniversite kazanmasının önemine değinen Zihni Aldırmaz, her konuda desteğe hazır olduğunu ifade etti.
Haber Yayın Tarihi : 18.02.2013 11:24 Kaynak: CHAElektrik arızasına giden personel, yılan sürüsüyle karşılaşınca şoka girdi İşçiler yüzde 30 zamda diretince patron lokavt ilan etti İsmail Küçükkaya canlı yayında duyurdu: Fox TV, The Marmara otele dava açıyor