Kapadokya Caz Günleri Başladı - Son Dakika

Kapadokya Caz Günleri Başladı

07.12.2010 19:10
Kapadokya Caz Günleri Başladı, System.String[]

Nevşehir, Uçhisar ve Ürgüp Belediyeleri ile Çeşitli Kuruluşlarca da Desteklenen Kapadokya Caz Günleri Erkan Oğur'un Telvin Konseri ile Başladı.

Kozmik Müzik çatısı altında İpek Erdem ve Elif Kayaman tarafından düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yanı sıra Nevşehir, Uçhisar ve Ürgüp Belediyeleri ile çeşitli kuruluşlarca da desteklenen Kapadokya Caz Günleri Erkan Oğur'un Telvin konseri ile başladı.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Kapadokya Caz günlerinin açılışında konuşan tiyatro sanatçısı İpek Erdem, Kapadokya bölgesinin büyülü atmosferine oldukça uygun olan Caz müziğini genç kitlelerle buluşturmayı amaçlayarak böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Erdem, Kapadokya'nın tarihi değerlerini kültürel ve sanatsal açıdan desteklemeyi de hedefleyen Kapadokya Caz Günlerinin bütününde, 12 Aralık'a kadar Erkan Oğur'un yanı sıra Sibel Köse, Sarp Maden, Alper Yılmaz, Bilal Karaman ve Elif Çağlar gibi başarılı müzisyenlerden oluşan ekipleriyle, caz severlere müzik dolu dakikalar yaşatacaklarını anımsattı. Daha sonra sahne alan Erkan Oğur, Engin Recepoğulları,Turgut Alp ve Ozan Musluoğlu Caz müziğinin seçkin örnekleri ile Caz severlere unutamayacakları anlar yaşattı.

KALABALIK NEDENİYLE KONSERİ AYAKTA İZLEDİLER

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'ni tamamen dolduran Caz Müziği hayranları, aşırı yoğunluk nedeniyle merdivenlerin yanı sıra konseri ayakta izlemek zorunda kaldı. Kapadokya Caz günlerinin açılış konserini Nevşehir Vali Yardımcıları Ruhi Paker ve Vural Demirtaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, çok sayıda Caz müziği sever katıldı.

Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı
Kapadokya Caz Günleri Başladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Kapadokya Caz Günleri Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz