Son Dakika Haberleri: Kapadokya'da Evin Altından Yeraltı Şehri Çıktı

Kapadokya'da Evin Altından Yeraltı Şehri Çıktı

2 ay önce

Kapadokya'da evin altından yeraltı şehri çıktı Bu ilçenin altından yeraltı şehri çıktıNEVŞEHİR - Türkiye'nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi'nde bir evin altından çıkan yeraltı şehri görenleri şaşırttı.

Kapadokya'da evin altından yeraltı şehri çıktı
Bu ilçenin altından yeraltı şehri çıktı

NEVŞEHİR - Türkiye'nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi'nde bir evin altından çıkan yeraltı şehri görenleri şaşırttı.
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde tarih fışkırmaya devam ediyor. Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde bulunan harabe bir evin altından yeraltı şehri bulunması şaşırtırken yeraltı şehrinin ilçenin ana caddeleri ve sokaklarının altına kadar bağlantısının bulunduğu dikkatlerden kaçmadı. Derinkuyu ilçesinde tesadüfen bulunan yeraltı şehri, ilçede heyecan uyandırırken bulunan yeraltı şehrinin birkaç yerden daha girişi olduğu belirtiliyor. İlçede harabe bir evin içinden girilen yeraltı şehrinde uzun bir yürüyüşün ardından yeraltı şehri sağa ve sola ayrılıyor. Sağ ve soldan girişlerin ile devam edilen yeraltı şehrinin ilçenin tamamına yakınını kapsadığı tahmin ediliyor.
Kapadokya'da Evin Altından Yeraltı Şehri Çıktı
Haber Yayın Tarihi: 18.05.2019 10:59 Kaynak: İHAGenelevde çekilen fotoğraf davalık etti! HDP'li Pervin Buldan'dan çok konuşulacak S-400 açıklaması Taşla yaraladığı yılan ısırdı, hayati tehlikesi var