Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kapadokya'da Sıcak Hava Balon Turu Rüzgar Nedeniyle İptal Edildi - Son Dakika

Kapadokya'da Sıcak Hava Balon Turu Rüzgar Nedeniyle İptal Edildi

Kapadokya, doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle turistlerin ilgi gösterdiği bir bölgedir. Ancak dün yaşanan şiddetli rüzgarlar nedeniyle sıcak hava balon turu yapılamadı. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya'da, peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı geniş coğrafyayı kuş bakışı izlemek için yapılan bu turlar, rüzgarın etkisiyle iptal edildi. Ancak rüzgarın yarın hızını yitirmesi bekleniyor ve turların tekrar başlatılması planlanıyor. Sıcak hava balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda uygun hava koşullarında gerçekleştirilebiliyor.

Kapadokya\'da Sıcak Hava Balon Turu Rüzgar Nedeniyle İptal Edildi
28.07.2023 - 09:37,

Doğal, tarihi ve kültürel zenginleriyle turistlerin ilgi gösterdiği Kapadokya'da sıcak hava balon turu, rüzgar nedeniyle yapılamadı.

Dün temmuzun en sıcak gününün yaşandığı bölgede, gece hızı zaman zaman saatte 25 kilometreyi aşan rüzgar etkili oldu.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya'da, turistlerin peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı geniş coğrafyayı kuş bakışı izlemelerine olanak sunan sıcak hava balon turu bugün yapılamadı.

Nevşehir'in Göreme beldesi ile Çavuşin köyü çevresindeki alanlardan her sabah gün doğumu vaktinde gökyüzüne yükselen sıcak hava balonlarının, rüzgarın şiddetini yitirmesiyle yarın yeniden tura başlatılması bekleniyor.

Kapadokya'da sıcak hava balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelerin ardından uygun hava koşullarında gerçekleştirilebiliyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Turizm Kapadokya'da Sıcak Hava Balon Turu Rüzgar Nedeniyle İptal Edildi - Son Dakika


Advertisement