Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar - Son Dakika

Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar

01.01.2012 11:04
Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar, System.String[]

Kapadokya bölgesinde, 2012 yılına renkli görüntüler eşliğinde merhaba diyen turistler, birbirinden farklı eğlence merkezlerinde gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Kapadokya bölgesinde, 2012 yılına renkli görüntüler eşliğinde merhaba diyen turistler, birbirinden farklı eğlence merkezlerinde gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Yılbaşı için özel Türk geceleri düzenleyen yeraltı eğlence merkezleri yerli ve yabancı turistlerin en gözde mekanı olurken, bölgedeki Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme belgeli konaklama tesisleri de özel etkinlikle konuklarına yeni yıl coşkusu yaşattı. Yılbaşı kutlamaları nedeniyle Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesindeki tarihi kalenin altındaki butik otellerin bulunduğu alandaki yol kenarlarında bulunan çam ağaçları ışıklandırıldığında ortaya oldukça ilginç görüntüler çıktı. Uçhisar beldesi başta olmak üzere Avanos ve Ürgüp ilçelerinde yerin 10 metre altında tüf kayalara oyularak yapılan yeraltı eğlence merkezlerinde saat 20.00'de başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden yılbaşı özel eğlence etkinliklerine Güney Kore, ABD, Japonya, Almanya, İtalya ve İspanya'dan gelen yabancı turistlerin yanı sıra Türkiye'nin değişik kentlerinden gelen yerli turist grupları ilgi gösterdi. Uçhisar beldesindeki Yaşar Baba yeraltı eğlence merkezinde yurdun değişik yörelerine ait Halk oyunları gösterisi sunuldu. Özel yılbaşı eğlencesinde, turistler için ayrıca yakılan ateş etrafında dansı yapıldı ve havai fişek gösterisi düzenlendi. Noel baba kıyafeti giyerek turistlerle hatıra fotoğrafı çektiren Erkan Durmuş, Mersin'den gelen Noel baba kıyafetli Özdoğan ailesinin çocukları 2,5 yaşındaki Barın Onat Özdoğan ve 8 aylık Başer Taylan Özdoğan'ı kucağına alarak oyunlar oynadı ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Eğlence merkezinin tavanında oluşturulan asansör sistemi ile piste inen oryantal Belma, kıvrak dansları eşliğinde izleyenleri coşturdu. Piste davet ettiği erkeklere özel göbek şovda yaptıran Oryantal Belma'nın şovu ile coşan yerli ve yabancı turist grupları, saat 24.00'ı gösterdiği anda patlatılan şampanyalar eşliğinde birbirlerine sarılarak 2012 yılının gelişini kutladılar.

Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar
Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar
Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kapadokya Yeni Yılı Yeraltında Karşıladılar - Son Dakika


Son Dakika

Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri bugün başladı Şarkıcı Jessie J, sevgilisiyle ayrıldığını kalça dansı yaparak duyurdu Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı Dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöpe atıp yolculuğuna devam etti! Evlat katili kadın yakayı ele verdi Büyükçekmece'de düşen uçağın kayıtlı olduğu firma, valiliğin 'motor arızası' açıklamasını reddetti Melek Aslan'ın polise verdiği son ifade ortaya çıktı: Orhan aileme ulaşmış, ne söylediğini bilmiyorum Son dakika: Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı