Kapaklı'da "Kahraman Türk Kadınları" adlı oratoryo sahnelendi - Son Dakika

Kapaklı'da "Kahraman Türk Kadınları" adlı oratoryo sahnelendi

19.03.2021 08:59
Kapaklı'da

Kapaklı ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Kahraman Türk Kadınları" adlı oratoryo gösterisi sahnelendi.

Kapaklı ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Kahraman Türk Kadınları" adlı oratoryo gösterisi sahnelendi.

Kapaklı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğünce organize edilen, Atatürk Kültür Merkezi'nde Mavi-Beyaz tiyatro grubu tarafından sahnelenen, yönetmenliğini Selahattin Çiçek'in yaptığı gösteri beğeni topladı.

Çanakkale Savaşı'nda cepheye koşan kadınların anlatıldığı oratoryo, izleyicileri duygulandırdı.

Oyunculara çiçek ve plaket takdim eden Belediye Başkanı Mustafa Çetin, "Pandemi kurallarına uygun şekilde yaptığımız bu organizasyonlarımızı daha çok vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz. Burada Anadolu kadınının nasıl özveri ortaya koyduğunu arkadaşlarımız sahnede anlattılar. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Gösteriyi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Şube Başkanı İbrahim Çetintaş, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar izledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kapaklı'da 'Kahraman Türk Kadınları' adlı oratoryo sahnelendi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi 14:51 Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti 14:38 Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi 14:27 Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi
Bakan Mustafa Varank'tan, kendi fotoğrafına photoshop yapan kullanıcıya cevap: Belli ki daha çok yolun var 14:14 Bakan Mustafa Varank'tan, kendi fotoğrafına photoshop yapan kullanıcıya cevap: Belli ki daha çok yolun var Bolusporlu futbolcular ormana uçtu, kütük parçası sayesinde devrilmekten son anda kurtuldular 14:11 Bolusporlu futbolcular ormana uçtu, kütük parçası sayesinde devrilmekten son anda kurtuldular Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor 13:39 Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor
Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher makamında şehit edilirken kaçan koruması dahil 8 polis, açığa alındı 12:49 Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher makamında şehit edilirken kaçan koruması dahil 8 polis, açığa alındı Tarlada soğan 80 kuruştan alıcı bulurken, üretici masrafları karşılayamıyor 12:05 Tarlada soğan 80 kuruştan alıcı bulurken, üretici masrafları karşılayamıyor
Advertisement