Son Dakika Haberleri: Kapaklı'da zengin doğal gaz rezervi bulundu

Kapaklı'da zengin doğal gaz rezervi bulundu

5 gün önce

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yürütülen doğal gaz arama çalışmaları sonuç verdi. Bölgede zengin bir doğal gaz yatağı bulundu. Söz konusu keşif bölgede bulunan ikinci doğal gaz rezervi oldu.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından bir süredir Kazak Gölü Mesire Alanı'nda doğal gaz arama çalışmaları yürütülüyordu. Yaklaşık 2 ay gibi bir süredir yürütülen arama çalışmalarının sonucunda bölgede zengin bir doğal gaz rezervinin bulunduğu açıklandı. Bulunan rezervin önümüzdeki günlerde kullanılması bekleniyor.

İLÇENİN İKİNCİ REZERVİ OLDU

Şirket 2019'un ilk çeyreğinde de bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında Karaağaç Mahallesi tarafında bir doğal gaz rezervine daha rastlamıştı. Oradaki çalışmalarının ardından ilçenin belli noktalarında çalışmaları yoğunlaştıran TPAO, Kazak Gölü Mesire Alanı'nın yaklaşık 300 metre uzağında yeni bir rezerve rastladı.

Kapaklı'da zengin doğal gaz rezervi bulundu
Haber Yayın Tarihi: 09.10.2019 03:55 Kaynak: İHAAvrupa'da harekat rahatsızlığı! Finlandiya'daki Türk büyükelçiliğine saldırı düzenlendi
İngiltere'den şaşırtan destek! Türkiye'ye silah ambargosuna itiraz ettiler ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir Başkanlık Kararnamesi çıkaracağını açıkladı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması: Bırakın Suriye ile Esad, Kürtleri korusun