Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kapıkule'de Yılın İlk Operasyonunda 171 Kilo Eroin Ele Geçti - Son Dakika

Kapıkule'de Yılın İlk Operasyonunda 171 Kilo Eroin Ele Geçti

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda sürücüsünün Hollanda'ya gitmek için işlemlerini yaptırdığı TIR'da Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı aramada 171 kilo eroin ele geçirildi.

Kapıkule\'de Yılın İlk Operasyonunda 171 Kilo Eroin Ele Geçti
03.01.2012 - 18:12,

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda sürücüsünün Hollanda'ya gitmek için işlemlerini yaptırdığı TIR'da Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı aramada 171 kilo eroin ele geçirildi.

Hollanda'dan aldığı çiçekleri Azerbeycan'ın başkenti Bakü'ye götüren TIR şoförü, yükünü burada boşalttıktan sonra boş olarak Türkiye'ye döndü. İstanbul'da iki gün kalan TIR şoförü, daha sonra boş olarak Hollanda'ya gitmek üzere saat 01.30 sıralarında Kapıkule Gümrük Kapısı'na geldi. Kapıkule Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ekipleri tarafından risk analizi çercevesinde durumundan şüphelenilen TIR, X-Ray cihazına yönlendirildi. Cihazda TIR'ın dorsesinin taban bölümünde yoğunluk tespit edilmesi üzerine bu kez narkotik dedektör köpeği 'Bony' ile bir kez daha kontrol edildi. Köpeğin de aynı bölgeye tepki vermesi üzerine araç hangara çekilerek detaylı aramaya alındı. Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yoğunluk tespit edilen bölgenin sökülmesinde paketler halinde 171 kilo eroin bulundu. Yeni yılın ilk eroin operasyonu ile ilgili olarak, kimliği açıklayanmayan TIR sürücüsü gözaltına alındı. Kapıkule'de ele geçirilen eroinin bağlantılarının tespit edilmesi için soruşturma sürüyor. - Edirne/ Merkez

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kapıkule'de Yılın İlk Operasyonunda 171 Kilo Eroin Ele Geçti - Son Dakika


Advertisement