Kaptan Fantastik'ten 'Inferno'ya Sinemalarda Ne Var Ne Yok? - Son Dakika

Kaptan Fantastik'ten 'Inferno'ya Sinemalarda Ne Var Ne Yok?

14.10.2016 03:46

Sundance Film Festivali'nde ilk gösterimini yaptıktan sonra dillere pelesenk olan 'Kaptan Fantastik' 25 Kasım'da Türk izleyiciyle buluşacak.

Sundance Film Festivali'nde ilk gösterimini yaptıktan sonra dillere pelesenk olan 'Kaptan Fantastik' 25 Kasım'da Türk izleyiciyle buluşacak. Yönetmenliğini ve senaristliğini Matt Ross'un üstlendiği komedi dram yapım, ABD'nin Kuzeybatı Pasifik Ormanları'nda 6 çocuğu ve karısıyla teknolojiden uzak bir hayat süren babanın şehre zorunlu göçüyle modern zaman ebeveynliğini sorgulamasını anlatıyor.

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenen Matt Ross şu açıklamalarda bulundu:

"Kaptan Fantastik, bir baba olarak benim fantezilerimden oluşuyor. Bu işte harika bir aktörle iş birliği yapmak istedim ve Viggor Mortenson gibi, yalnızca bir aktör olmayan aynı zamanda şair, ressam ve fotoğrafçı kimlikleriyle ön plana çıkan çok yönlü bir sanatçıyla tanıştım."

FransaBelçika yapımı 'La Fille Inconnu/ Meçhul Kız', mülteci hayat kadınının gece yarısı yardım çağrısını duymazdan gelip ardından ölümünü öğrenen genç bir doktorun yaşadığı suçluluk duygusunu anlatıyor.

Filmin senaryosunu yönetmenliği de üstlenen Belçikalı ikili Jean Pierre & Luc Dardenne kaleme aldılar.

Film bu sene İstanbul Film Ekimi bünyesinde gösterime girdi.

Meksikalı yönetmen Jonas Cuaron'un yetenekli ellerinden çıkan gerilim yapımı 'Desierto' başrollerinde Gael Garcia Bernal ve Jeffrey Dean Morgan gibi iddialı isimleri barındırıyor.

Film Meksika sınırından özgürlükler diyarı Amerika Birleşik Devletleri'ne geçmeye çalışan bir grubu ve sınırın öte yanında göçmenlere geçit vermeyen ırkçı bir Amerikalıyı anlatıyor.

Bir gizem senaryosuna sahip 'Inferno' ise geçtiğimiz günlerde Berlin'de ilk gösterimini gerçekleştirdi.

Hollywood yapımı filmin başrollerinde Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy'ın bulunuyor. Yapımın hikayesini Dan Brown kaleme alırken yönetmenliğini Ron Howard üstlendi.

'Inferno' yönetmen Ron Howard ve aktör Tom Hanks'in iş birliğinde Dan Brown romanlarından sinemaya uyarlanan üçüncü film. Filmde Tom Hanks, Professor Robert Langdon rolüyle dünyayı insanlığın sonunu getirecek bir virüsten kurtarmaya çalışıyor.

30 Eylül'de gösterime giren 'Deepwater Horizon: Büyük Felaket' ise 2010 yılının Nisan ayında BP'ye ait Deepwater Horizon petrol platformunun Meksika Körfezi'nde infilak etmesini konu alıyor. Olayla dünya son yılların en büyük çevre felaketlerinden birine tanık olmuştu.

Bir İngiliz Amerikan ortak yapımı olarak karşımıza çıkan 'American Honey' ise genç bir kızın bir gezici dergi satış ekibine dahil olarak, içki arkadaşlık, çılgınlık dolu yol serüveni yaşamasını anlatıyor.

Film Ekim ayından itibaren çeşitli Avrupa ülkelerinde gösterime girmeye başlayacak.

Auteur:

Tags:Gepost: 14 oktober 2016

Kaptan Fantastik'ten 'Inferno'ya Sinemalarda Ne Var Ne Yok?

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Kaptan Fantastik'ten 'Inferno'ya Sinemalarda Ne Var Ne Yok? - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Vaka ve ölüm sayıları kontrolden çıkan İngiltere, ülkeye giriş-çıkışları kapatıyor '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin Kovid-19 aşı programındaki başarısı dünya gündeminde TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz