Kar, Hakkari'yi Teslim Aldı - Son Dakika

Kar, Hakkari'yi Teslim Aldı

09.01.2012 13:40
Kar, Hakkari'yi Teslim Aldı, System.String[]

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 132 köy ile 375 mezra yolu ulaşıma kapandı.

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 132 köy ile 375 mezra yolu ulaşıma kapandı.

Hakkari'de 2 gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Şehir içi ulaşımın güçlükle sağlandığı kent merkezinde kar kalınlığı 30 santimi, yüksek kesimlerde ise bir metreyi buldu. İl Özel İdaresi yetkilileri, kar yağışı nedeniyle il genelinde 132 köy ile bu köylere bağlı 375 mezra yolunun ulaşıma kapandığını bildirerek, kapanan köy yollarının yeniden açılması için karla mücadele çalışmalarına başlandığını belirtti.

Kar, şehir merkezinde ilginç manzaralar oluşturdu. İşyeri ve evlerin damlarında ve çatılarında oluşan sarkıtları vatandaşlar, kar topu atarak kırmaya çalıştı. Bazıları ise çatıdaki karları, kendilerini halatla bir yere bağlayarak temizledi.

Kar, Hakkari'yi Teslim Aldı
Kar, Hakkari'yi Teslim Aldı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kar, Hakkari'yi Teslim Aldı - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü