Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu - Son Dakika

Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu

18.02.2012 11:28
Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu, System.String[]

Samsun'da kent merkezinde yağmur, yüksek kesimlerde de kar yağışı etkili oldu.

İl Özel İdaresi'ne bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri sabahın ilk saatlerinden itibaren çalışmalara başladı. Karayolları ekipleri şehirlerarası yollarda tuzlama çalışması yaparken, Köylere Hizmet Götürme Birliği'de kapanan köy yollarını açmak için seferber oldu. Kapalı köy yolunun bulunmadığı Samsun'da trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Amasya ve Sinop'ta da kapalı köy yolu bulunmazken, Ordu'da kent merkezinde yağış olmazken yüksek kesimlerde kar yağışı etkisizi sürdürdü. Ordu'da 281 köy yolu yoğun kar yağışını nedeniyle ulaşıma kapandı.

Kar yağışının en çok etkilediği yer ise Çorum oldu. Kent merkezinde 10 santimetreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Çorum Valisi Nurullah Çakır, yaptığı açıklamada, kent merkezinde 10, kırsal kesimde ise yer yer 50 santim civarında kar kalınlığı olduğunu söyleyerek, Devrilen araçlar nedeniyle bazı ilçe yollarında ulaşım geçici olarak kapandı. Dün gece Çorum-Ankara arasında da ulaşım güçlükle sağlanabildi. Ekiplerimiz hiç durmadan çalışmalarını sürdürüyor dedi. Çorum'da ayrıca 437 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.

Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu
Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu
Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kar Orta Karadenizde Etkili Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı