Son Dakika Haberleri: Kar Yağışı Karasu'da Elektrik Kesintisine Neden Oldu

Kar Yağışı Karasu'da Elektrik Kesintisine Neden Oldu

8 yıl önce

Sakarya'da il genelinde etkili olan kar yağışı, Karasu ilçesinde enerji kesintisine yol açtı.

Kar Yağışı Karasu'da Elektrik Kesintisine Neden Oldu, System.String[]

Sakarya'da il genelinde etkili olan kar yağışı, Karasu ilçesinde enerji kesintisine yol açtı.


Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ'den (SEDAŞ) yapılan yazılı açıklamada, elektrik şebekesinde iletken teller üzerine düşen karların soğuk hava nedeniyle buza dönüştüğü ve bu yüzden Karasu'da enerji nakil hatlarının koptuğu belirtildi.


Nakil hatlarının kopması nedeniyle geniş kapsamlı enerji kesintisinin meydana geldiği ifade edilen açıklamada, bu nedenle Kurudere, Limandere, Darıçayırı ve Yuvalıdere beldeleri ve köylerine elektrik verilemediği bildirildi.


Açıklamada, sahil şeridindeki enerji dağıtım hatlarının zarar gördüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:


"SEDAŞ ekipleri iletkenlerin yeniden çekilmesini ve kırılan izolatörlerin yenilenmesini sağlayarak, elektrik dağıtım sistemindeki onarım ve yenileme çalışmalarıyla, şehir şebekesini yeniden ayağa kaldırmaya çalışıyor. Acil Hizmet Ekiplerinin, şebekeye yeniden elektrik verilebilmesi için Karasu'da 9 ayrı ekiple çalışmaları sürüyor."


- SAKARYA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:59 Kaynak: AANetanyahu'nun oğlu, İstanbul paylaşımıyla sosyal medyanın gündemine oturdu
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Fatih Terim'den Ali Koç'a sicil cevabı: Burada olmayanlarla ilgili konuşmayalım