Kar yağışı yurdun birçok bölgesinde sevinç kaynağı oldu - Son Dakika

Kar yağışı yurdun birçok bölgesinde sevinç kaynağı oldu

30.01.2022 13:32

Kar yağışı yurdun büyük bölümünde eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Kar yağışı yurdun büyük bölümünde eğlenceli görüntülere sahne oldu…

Bu görüntülerin adresi ise Artvin… Artvin'in Ardanuç ilçesine bağlı Geçitli Köyü'nde bu yıl 6.'sı düzenlenen Kar Şenliği büyük ilgi gördü. Yüzlerce kişi el ele vererek kar üzerinde horon tepki. Horonun karla muhteşem uyumu havadan da görüntülendi.

Birbirinden farklı ekinliklerin düzenlendiği kar şenliğinde, 200 yıllık geleneğe sahip olan kızak yarışı da yapıldı. 1 metreye bulan karda düzenlenen yarışlarda halat çekme, çuval ve tahta kızak yarışları kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

KJ: MERSİN'E 70 KAMYON KAR TAŞINDI

Torosların eteğinden 70 kamyon kar taşındı… Çocuklar eğlenebilsin diye…

Mersin'in Erdemli ilçesinde 3. Kar festivali düzenlendi. Kar yağışı alamayan Erdemli'ye 30 kilometre uzaktan, torosların eteğinden 70 kamyon ile 500 ton civarında kar taşındı. Binlerce çocuk festival alanına akın edip, karın tadını doyasıya çıkardı. Ailelerinin de çocuklara eşlik ettiği festivalde eğlenceli anlar yaşandı…

KJ: ACEMİ KAYAKÇILAR ULUDAĞ PİSTİNDE Hafta sonunu Uludağ'da geçiren tatilciler kayak öğrenmeye kalkınca ortaya renkli görüntüler çıktı.

Kimi yakını ile kayak öğrenmeye çalışırken kendini yerde buldu, kimi ise ayakta duramadığı için yerden kalkamadı. Çocuğundan gencine birçok kişinin yer aldığı pistlerde, bazılarının ise diğerlerine nispet yaparcasına ilerlemesi dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR
500
Apple ve Google'ın başı dertte: Yetkililer dava açıyor! Apple ve Google'ın başı dertte: Yetkililer dava açıyor! Anamur'da Muhtarlar Derneği kuruldu Anamur'da Muhtarlar Derneği kuruldu Mersin'de çocuklar seyyar havuzlarda yüzme öğrenecek Mersin'de çocuklar seyyar havuzlarda yüzme öğrenecek
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kar yağışı yurdun birçok bölgesinde sevinç kaynağı oldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement