'Kara Şovalye Yükseliyor' Yakında Sinemalarda - Son Dakika

'Kara Şovalye Yükseliyor' Yakında Sinemalarda

05.08.2011 13:12
'Kara Şovalye Yükseliyor' Yakında Sinemalarda

Warner Bros. ve Legendary Pictures'ın sunduğu "Kara Şovalye Yükseliyor" filmi Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin destansı finali.

"The Dark Knight Rises"

Başrolde Oscar® ödüllü Christian Bale ("Dövüşçü/The Fighter") yine iki karakteri birden- Bruce Wayne/ Batman'i canlandırıyor. Filmde aynı zamanda Anne Hathaway, Selina Kyle rolünde; Tom Hardy, Bane rolünde; Oscar® ödüllü Marion Cotillard ("La Vie en Rose"), Miranda Tate rolünde; ve Joseph Gordon-Levitt, John Blake rolünde yer alıyorlar.

Başrollerine geri dönen diğer isimlerse şöyle; Oscar® ödüllü Michael Caine ("The Cider House Rules") Alfred'i; Gary Oldman, Müdür Gordon'ı; ve Oscar® ödüllü Morgan Freeman ("Milyonluk Bebek/Million Dollar Baby") Lucius Fox'u canlandırıyor.

Senaryo Christopher Nolan ve Jonathan Nolan tarafından yazıldı, hikaye ise Christopher Nolan & David S. Goyer'a ait. Filmin yapımcıları, daha önce de "Batman Başlıyor/Batman Begins" ve gişe rekoru kıran "Kara Şovalye/The Dark Knight" için bir araya gelen Emma Thomas, Christopher Nolan ve Charles Roven. Yönetici yapımcılar ise Benjamin Melniker, Michael E. Uslan, Kevin De La Noy ve Thomas Tull, ortak yapımcı Jordan Goldberg . DC Comics'in yayınladığı çizgi roman karakterlerine dayanıyor. Batman, karakteri ise Bob Kane tarafından yaratıldı.

"Kara Şovalye Yükseliyor" un kamera arkası ekibinde, uzun zamandır beraber çalışan ve "Kara Şovalye" filminde de beraber çalışmış olan ekip tekrar bir araya geldi. Ekipte Nolan'ın "Başlangıç/Inception" filmi ile yakın zamanda Oscar® kazanan görüntü yönetmeni Wally Pfister, yapım tasarımcısı Nathan Crowley; editör Lee Smith; ve Oscar® ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming ("Topsy-Turvy") yer alıyor. Ayrıca, "Başlangıç/Inception" filmindeki efektleriyle Oscar® kazanan Paul Franklin ve Chris Corbould görsel ve özel efektler süpervizörü görevini üstleniyorlar. Müzikler Oscar® ödüllü Hans Zimmer'a ait ("The Lion King").

Çekimlerde Christopher Nolan IMAX® kamerasını IMAX ile çekilmiş en büyük filmlerin biri olarak bilinen "Kara Şovalye" filminden daha geniş çapta kullanıdı.

Çekimler üç ayrı kıtada gerçekleşti; Amerika'da Pittsburgh, New York ve Los Angeles şehirlerinde, Hindistan, İngiltere ve İskoçya'da.

Legendary Pictures işbirliği ile Warner Bros. Pictures "Kara Şovalye Yükseliyor" filmini sunar. 20 Temmuz 2012 tarihinden itibaren gösterime girmeye başlayacak olan filmin dağıtımcılığını bir Warner Bros. Entertainment şirketi olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

YORUMLAR
500
Yazıcıoğlu'nun yakın koruması polis memuru Murat Tekin ifade verdi: Başkan, son zamanlarında silah taşırdı Yazıcıoğlu'nun yakın koruması polis memuru Murat Tekin ifade verdi: Başkan, son zamanlarında silah taşırdı Antalya'da site sakinlerini isyan ettiren 1 milyona yakın vurgun Antalya'da site sakinlerini isyan ettiren 1 milyona yakın vurgun
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Kara Şovalye Yükseliyor' Yakında Sinemalarda - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement