Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor - Son Dakika

Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

Kara yollarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok otoyol ve yol kesiminde bakım ve onarım çalışmaları devam etmektedir.

Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor
30.09.2023 - 08:42,  Güncelleme: 08:46

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu'nun (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil) Gemlik Serbest Bölge- Çağlayan kavşakları 6-8. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışması sebebiyle İstanbul istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu bölgede ulaşıma diğer şeritlerden izin veriliyor.

Anadolu Otoyolu'nun Kaynaşlı- Abant kavşaklarında (Bolu Dağı geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerde genleşme derzi yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikametinde trafik akışı Kaynaşlı Kavşağı'ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor. Sürücüler Abant Kavşağı'ndan tekrar otoyola katılım sağlayabiliyor.

Avrupa Otoyolu'nun Edirne istikametinde üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları dolayısıyla ulaşım diğer istikametten gidiş-geliş şeklinde devam edecek.

TAG Otoyolu'nun 12-17. kilometrelerinde (Osmaniye-Düziçi kavşakları) üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle söz konusu kesim 27 Ekim'e kadar trafiğe kapatılarak, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü gerçekleştirilecek.

Turgutlu-Salihli yolunun 1-2. kilometrelerindeki Turgutlu Köprülü Kavşağı'nın Salihli istikametinde köprü genleşme derzi onarım çalışmaları sebebiyle sürücüler yan yola yönlendiriliyor.

Kandıra- Kocaeli yolunun Pirceler ile Çubuklu köyleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla ulaşım tek yönden gidiş-geliş şeklinde devam edecek.

Akseki- Manavgat yolu, 22-25. kilometrelerindeki patlatmalı kazı çalışması nedeniyle 11.00-16.00 saatlerinde aralıklarla trafiğe kapatılacak. Bu kesimde ulaşım Cevizli-Derebucak güzergahından sağlanacak.

Pınarbaşı-Göksun yolunun 26-40. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışması sebebiyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Piraziz-Bulancak- Giresun yolunun 23. kilometresindeki ışıklı uyarı sistemi montaj çalışması dolayısıyla bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü devam ediyor.

Seben ayrımı-Nallıhan- Beypazarı yolunun 33-37. kilometrelerinde bölünmüş yol yapım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedeniyle yolun her iki yönü trafiğe kapatılarak, ulaşıma servis yolundan iki yönlü ve kontrollü izin veriliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor - Son Dakika


Advertisement