Karabük Belediye Başkanı Vergili Açıklaması - Son Dakika

Karabük Belediye Başkanı Vergili Açıklaması

03.01.2012 10:00
Karabük Belediye Başkanı Vergili Açıklaması, System.String[]

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, "Üst geçit dükkanları diye bildiğimiz yerdeki esnaflar iyi niyetimi suiistimal etti" dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, "Üst geçit dükkanları diye bildiğimiz yerdeki esnaflar iyi niyetimi suiistimal etti" dedi.

Vergili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezindeki Menderes Caddesi üzerinde bulunan ve üst geçit dükkanları diye bilinen yerde belediyelerine ait dükkanlarda esnaflık yapan bazı vatandaşların iyi niyetini suiistimal ederek söz verdikleri tarihte boşaltmaları gereken dükkanları boşaltmadıklarını söyledi.

Belediye olarak kent merkezine yakışmayan bu dükkanları yıkıp orada yeni bir düzenleme yapacaklarını anlatan Vergili, şöyle konuştu:

"Kendileri bizden 2 yıl önce süre istediler biz de verdik. İsteselerdi o süre zarfında taşınabilirlerdi ama öyle yapmadılar. Gün geldiğinde hemen mahkemeye başvurdular. Biz 2 sefer yürütmeyi durdurma kararlarını kaldırdık. Esnaf fazla rahatsız olmasın, hiç olmazsa yılbaşı alışverişlerinde bir sıkıntı olmasın diye süreyi uzattık. Bu dükkanlardaki arkadaşlarımız sırf rahatsız olmasınlar diye boş dükkanların yıkımına gitmedik. Burada önemli olan mağduriyetin giderilmesi idi, bizler de o süreyi verdik ama yine boşaltılmıyorlar. Biz de kararımızdan dönmeyeceğiz. Bu kenti düşünmek zorundayız."

- KARABÜK

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karabük Belediye Başkanı Vergili Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement