Karabük Görmeyenler Derneğinden Katkı - Son Dakika

Karabük Görmeyenler Derneğinden Katkı

19.02.2012 14:00
Karabük Görmeyenler Derneğinden Katkı, System.String[]

Karabük Görmeyenler Derneği Basın Sözcüsü Elvan Özdal, hayata geçirdikleri projeler ile illerinin ekonomisine 550 bin liralık katkı sağladıklarını bildirdi.

Karabük Görmeyenler Derneği Basın Sözcüsü Elvan Özdal, hayata geçirdikleri projeler ile illerinin ekonomisine 550 bin liralık katkı sağladıklarını bildirdi.

Özdal, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernekte göreve yeni geldiklerini, bu derneğe geçmişte emek verenlere teşekkür ettiklerini söyledi. Engellilere yönelik derneklerinin bir çok proje ürettiğini anlatan Özdal, şöyle dedi:

"Projelerimiz hala devam etmekte. 1 Mart'ta başlayacak olan projemiz bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme üzerine olacaktır. Görme engelliler bilgisayar bakım onarımı eğitimi ile bilgisayar kullanımındaki eksiklik olarak karşılaşılan sistem kurulum bakım onarım gibi işleri de artık bağımsız olarak gerçekleştirebileceklerdir. Ayrıca bu projeler sadece engelliler için faydalı olmamış Karabük'ün ekonomisine de 550 bin lira katkısı olmuştur. Yeni projemizin ise Karabük ekonomisine 63 bin lira getirisi olacaktır."

- KARABÜK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karabük Görmeyenler Derneğinden Katkı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! 16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi