Son Dakika Haberleri: Karabük'te Zehirlenen 35 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

Karabük'te Zehirlenen 35 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

28 gün önce

Karabük'te bir restoranda yedikleri yemeğin ardından, zehirlenme belirtileri gösteren 10'u çocuk 35 kişi, hastaneye kaldırıldı. İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, hastaların durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Karabük Kent Meydanı'nda yedikleri yemeğin ardından zehirlenme belirtileri gösteren 10'u çocuk 35 kişi hastanelere kaldırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, "Durumları iyi. Bu sayı artabilir." dedi.

Karabük Kent Meydanı'nda bulunan esnaf çadırındaki bir restoranda yemek yiyenlerde, mide bulantısı ve baş ağrısı şikayetleri ortaya çıktı. Bunun üzerine çadıra çağrılan sağlık ekipleri, 10'u çocuk 35 kişiyi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırdı.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı,yaptığı açıklama, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti bildiren 35 kişiyi kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına aldıklarını söyledi.

"BU SAYI ARTABİLİR"

Genel durumlarının iyi olduğunu anlatan Sarı, "Yemekten kaynaklandığı düşüncesindeyiz, araştırılıyor. 10'u çocuk 35 kişi hastanelerimizde. Bu sayı artabilir. Sayının artmasına karşı gerekli bütün tedbirlerimizi aldık." diye konuştu.

'TAVUK-PİLAVDAN ZEHİRLENDİLER' İDDİASI

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gazetecilere açıklama yapan Alper Zeybek, bir restoranda pilav ve tavuk yediklerini, eve gelir gelmez çocuklarının rahatsızlanması üzerine de hemen hastaneye geldiklerini anlattı.


YORUMLAR


Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Kayseri Şeker, Tanzim Satış Mağazası Açtı