Karabük'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Küçük Başkanlığı'nda Yapıldı - Son Dakika

Karabük'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Küçük Başkanlığı'nda Yapıldı

19.01.2012 17:14
Karabük'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Küçük Başkanlığı'nda Yapıldı, System.String[]

Karabük İl Koordinasyon Kurulu 2012 yılı birinci toplantısı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Karabük İl Koordinasyon Kurulu 2012 yılı birinci toplantısı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Karabük İl Koordinasyon Kurulu 2012 yılı ilk toplantısı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali İzzettin Küçük Başkanlığında gerçekleştirilen ve 2011 yılı yatırımlarının değerlendirildiği toplantıya, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, yatırımcı daire müdürleri ve yatırımcı bölge müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İzzettin Küçük hizmet açısından verimli bir yılın geride bırakıldığını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Hava Kirliliği raporu hakkında bilgiler verdi. Rapora göre Karabük'ün 40. sırada yer aldığını ifade eden Vali Küçük "Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yayınlanan hava kirliliği raporunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüm illere göre aylık veriler hesaplanarak ele alınmış bir istatistiki bilgi. Türkiye'deki hava kirliliği sıralamasında Karabük 40. sırada yer alıyor. Bu güzel bir gelişme. Gelecek senelerde daha iyi noktalarda olmayı arzuluyoruz. Bir zamanlar Türkiye'nin havası kirli ilk illeri arasında yer alıyorduk. Şimdi 40. sıradayız. İnşallah hep birlikte daha iyi seviyelere geleceğiz. 40. sırada olmak elbette havanın çok temiz olması anlamına gelmiyor. Ancak, hava kirliliği ile hep birlikte mücadele edip daha iyi seviyelere çekeceğiz." dedi. 2011 sonu itibariyle 233 proje ve işin yürütüldüğünü belirten Vali İzzettin Küçük, şöyle devam etti;

"2012 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı"

18 Ekim 2011 gün ve 28.088 Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. "2012 Yılı Yatırım Programı" ise söz konusu Bakanlar Kurulu Kararının Eki olarak 14 Ocak 2012 tarih ve 28.173 Mükerrer Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. 2012 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı"

gereğince bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi 2011 yılında ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek ve yerel ve bölgesel kalkınma bakamından değerlendirmesini yapmak olacaktır.

2011 sonu itibariyle kuruluşlarımızdan aldığımız dönem raporlarına göre İlimizde, Ulaştırma sektöründe 19, Eğitim sektöründe 31, Kültür-Turizm sektöründe 20, Tarım sektöründe 29, Ormancılık sektöründe 61, Enerji sektöründe 6, Sağlık sektöründe 17, Madencilik sektöründe 1, Beden Eğitimi ve Spor sektöründe 7, Diğer Kamusal Hizmetler Sektöründe 42 olmak üzere toplam 233 proje ve iş yürütülmüştür. Yürütülen 233 proje ve işin toplam tutarı 966 Milyon 262 Bin 952 TL olup, bu projelere 2011 yılından önce 402 Milyon 247 Bin 643 TL harcanmıştır. Projelerin 2011 yılı ödenekleri ise 178 Milyon 503 Bin TL'dir. 2011 yılında yürütülen 233 adet projenin 113 adedi bitirilmiştir. 63 adet proje üzerinde ise çalışmalar sürdürülmekte olup, 17 adet proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 40 adet iş ve projeye ise henüz başlanmamıştır. Söz konusu projeler için 2011 sonu itibariyle 170 Milyon 925 Bin 924 TL harcama yapılmıştır."

Vali İzzettin Küçük'ün açılış konuşmasının ardından sırasıyla yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcileri ile bölge müdürleri söz alarak ilimizdeki yatırımları hakkında kurul üyelerine bilgiler verdiler.

19.01.2012 16: 54 TSİ

NNNN - KARABÜK

Karabük'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Küçük Başkanlığı'nda Yapıldı
Karabük'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Küçük Başkanlığı'nda Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karabük'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Küçük Başkanlığı'nda Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İtalyan teknik direktör Marcello Lippi, kariyerini sonlandırdı Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok'ı satacak 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!