Karabük'te Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayıları arttı - Son Dakika

Karabük'te Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayıları arttı

Karabük Valisi Fuat Gürel, Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayılarının arttığını belirterek, vatandaşları tedbirler konusunda uyardı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, koranavirüs vakalarında artış olduğunu belirterek, "Bayramın ikinci gününden itibaren vaka sayımızda biraz artış oldu, şimdi o artış devam ediyor" dedi.

Vali Gürel, koronavirüs ile ilgili denetimlere katıldı. 5000 Evler'de semt pazarında denetime katılan Vali Gürel yaptığı açıklamada, "Ramazan Bayramına kadar aslında bütün Türkiye'de bir kısım kurallar vardı, bir kısım yasaklamalar vardı. O yasaklamalar 1 Haziran itibariyle kaldırılınca, kontrolü sosyal hayat başlayınca ilimizde ve diğer illerde olduğu gibi vaka artışları yaşandı." dedi.

Karabük'te Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayıları arttı
Karabük Valisi Fuat Gürel

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN VAKALAR ARTTI

Kurban Bayramı önce vaka sayılarında azalma olduğunu ifade eden Vali Gürel, "Kurban Bayramı öncesi azalmaya yüz tutmuştu. Kurban Bayramı'nın başlaması ile beraber bütün bölge illerinden ve özellikle büyük şehirlerden ilimize de gelişler oldu. Neredeyse 20 binin üzerinde araç trafiğinin olduğunu, insan sayısını buna göre düşünebiliriz. Bayramın ikinci gününden itibaren vaka sayımızda biraz artış oldu, şimdi o artış devam ediyor. Bunu birkaç gün içerisinde ne kadarlık bir yükselişe sebep olduğunu göreceğiz. Ancak filyasyon ekiplerimiz, sağlık ekipleri diğer taraftan emniyet, jandarma, sağlık ekiplerimizin de dahil olduğu denetim ekiplerimiz var, belediyemizin ekipleri var, diğer kuruluşlarımızın ekipleri var. Neredeyse her kurumumuzun denetim ekipleri var. Bunlar sayesinde inşallah bu vakaları belli bir seviyeye indirmiş olacağız." diye konuştu.

Karabük'te Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayıları arttı

Haber Yayın Tarihi: 06.08.2020 19:20 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Karabük'te Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayıları arttı - Son Dakika

YORUMLAR (4)
  • .: Vakası yüksek olan illerde okul olmamalı.sadece uymayana olsa.uyan dikkat edene olacak olan.vakaya dikkat eden aşağıya çekebilen illerdede hibrit denenebilir.açılmasıda normal zamanına dönmeli erkene değil. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'dan kötü haber! Doktorlar umudu kesti Yol verme kavgasında sopa ve demir çubuklarla birbirlerine girdiler! O anlar kamerada Koronavirüsün ardından Çin'de şimdi de "Brusella bakterisi" salgını baş gösterdi 7 yıldır komada olan Michael Schumacher, tamamen bitkisel hayata geçti Cezaevinden izinli çıkan üç kişinin katili, cinayete kurban gitti Fenerbahçe, transfer döneminde 45 günde 183.5 milyon TL kar etti İran'da hırsızlık yapan 3 kişinin parmakları kesildi Fuhuş için buluştuğu kişinin trans birey olduğunu anlayınca önce bıçakladı sonra sinir krizi geçirdi