Son Dakika Haberleri: Karacabey Belediye Başkanı Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Karacabey Belediye Başkanı Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

13 ay önce

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçeye bağlı 85 mahallenin muhtarları ile bir araya gelerek istişare ve planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Karacabey Belediye Başkanı Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi, System.String[]
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçeye bağlı 85 mahallenin muhtarları ile bir araya gelerek istişare ve planlama toplantısı gerçekleştirdi.

İlçedeki bir restoranda gerçekleşen toplantıda konuşan Özkan, üç buçuk yıllık hizmet sürecinde ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yapılan hizmetleri anlattı.

Kurumsal bir belediye oluşturmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Özkan, şöyle konuştu:

"Belediyemizde olmayan çeşitli müdürlükleri kurduk. Eğitime önem verdik. Akıllı kent otomasyon sistemini ve sayısallaştırmayı gerçekleştirdik. Çünkü modern belediyecilikle çağa ve teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor. İyi bir ekiple çalışmak gerekiyor. Yüzde 90 oranında bunu gerçekleştirdik. 85 mahalleye yeni değişen büyükşehir yasası ve mevcut imkanlar çerçevesinde azami ölçüde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sınırsız ihtiyaçları kıt kaynaklarla gerçekleştirmeye çalışırken, maksimum verim alamaya çalışıyoruz."

Para yönetimini iyi yaptıklarını söyleyen Özkan, mal ve hizmet alımlarını ekonomik şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Özkan, "Bunun nedeni de ödemeleri hiç aksatmıyoruz. Bazı belediyelere bakacak olursak, yapılan ihalelere girecek müteahhit bulunamıyor. Bizim ihalelerde ise tam tersine 15'in üzerinde müteahhit işi almak için kıyasıya rekabete giriyor." dedi.

Konuşmaların ardından daire amirleri tarafından toplantıya katılanlara sunum yapıldı.
Toplantının son bölümünde ise ilçeye bağlı muhtarlar söz alarak mahalleleri ile ilgili ihtiyaç ve eksikleri dile getirdi.

Toplantıya Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediyesi yetkilileri, protokol üyeleri ve muhtarlar katıldı.Patronlardan Asgari Ücret Açıklaması: 2 Bin TL'nin Üzerinde Olmaması Gerekir Savcılık, Sıla'ya Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Ahmet Kural'ın 5 Yıl Hapsini Talep Etti

FETÖ'cü Kemal Batmaz, Mahkemede Kendisi Uyaran Albay'ı Tehdit Etti: Göreceksin