Son Dakika Haberleri: Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

11 ay önce

Karacabey ilçesinde, bu yıl 7'ncisi düzenlenen ve 200 markanın katıldığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı, System.String[]
Karacabey ilçesinde, bu yıl 7'ncisi düzenlenen ve 200 markanın katıldığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

Ömer Matlı Kapalı Pazaryerinde kurulan fuarın açılış töreninde konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçmişten bugüne Türkiye tarımına yön veren, güçlü ve bereketli, tarım diyarı olan Karacabey'in son yıllarda gerçekleştirilen başarılı adımlarla her alanda atağa kalktığını söyledi.

Türkiye'nin dört bir yanından gelecek ziyaretçi ve çiftçilerle fuarın bölgeye değer katacağını ifade eden Özkan, "Gerçekten her yıl üzerine ekleyen ve sürekli gelişen bir fuar organizasyonuyla karşı karşıyayız. Bu fuarın bölge çiftçimize ve sanayicimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gerçekten tarımsal sanayi noktasında bu alet ve edevatların, ürünlerin imalatı noktasında uluslararası ölçekte başarılı olan Karacabeyli kurum ve şirketlerimiz var. 50-60 ülkeye ihracat yapan firmalar var. Uluslararası ve ulusal fuarlarda Karacabey'i başarıyla temsil eden markalarımız var. Tarımsal noktada teknolojiyi son noktasına kadar kullanan ve verimlilikte sınırları zorlayan çok başarılı üreticilerimiz, çiftçilerimiz var. Başta bu sezon olmak üzere bütün sezonların çiftçilerimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü de tarım ve hayvancılığın Karacabey'in olmazsa olmazlarından olduğuna vurgu yaparak, her geçen yıl artan katılımcı sayısıyla ulusal bir fuar olma yolunda ilerleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın katılımcılar için hayırlı ve bereketli geçmesini diledi.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem de düzenlenen fuarın hem iş birliği bağlantılarının temellerinin atıldığı hem de yenilikçi yaklaşımların ve yeni ürünlerin tüketiciyle buluşturulduğu önemli organizasyonlardan biri olduğunu belirtti.

Fuarın açılışına Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Müftüsü Durmuş Ayvaz, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

12 bin metrekare kapalı alana kurulan ve 200 markanın ürünlerini teşhir ettiği fuar 18 Mart'a kadar ziyarete açık olacak.

Gıda, tarım ve hayvancılık üzerine çeşitli ekipman, makine, yöntem ve tekniklerin de yer alacağı fuar, akşam saat 22.00'ye kadar gezilebilecek.Erdoğan'ın, 15 Temmuz Gecesi Alnından Öptüğü Gencin Söz Yüzüklerini Taktığı Görüntüleri Ortaya Çıktı Milli Savunma Bakanlığı: Yeni Askerlik Sistemiyle İlgili Çalışmada Sona Gelindi

Oryantal Kızını Öldürüp Parçalara Ayıran Baba Kan Dondurdu: Karın Şununla Bununla Yatıyor Deyince Boğdum