Karacabey'in Eşsiz Doğası Filmlere Mekân Oldu - Son Dakika

Karacabey'in Eşsiz Doğası Filmlere Mekân Oldu

05.04.2017 17:27
Karacabey'in Eşsiz Doğası Filmlere Mekân Oldu

Karacabey'in 'Leylek Köyü' olarak da bilinen Eskikaraağaç Mahallesi'nde, bugünlerde 'İlk Öpücük' isimli sineme filmine ev sahipliği yapmanın tatlı heyecanı yaşanıyor.

Son dönemde gerçekleştirdiği ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif atılımlarla ön plana çıkan Karacabey; eşsiz doğal güzellikleri ile film yönetmenlerinin de ilgisini çekmeyi başardı.

ATV'de yayınlanan 'Kim Milyoner Olmak İster' isimli yarışmanın sunuculuğunu da yapan, dizi ve film oyuncusu Murat Yıldırım ile 'Kiraz Mevsimi' isimli TV dizisinin oyuncusu Özge Güner tarafından başrollerin paylaşıldığı, komedi-dram tarzındaki 'İlk Öpücük' filminin, önümüzdeki sezon sinemaseverlerle beyaz perdede buluşacağı bildirildi.

Mahalle Sakinlerinde Tatlı Heyecan

Leylek Köyü olarak da bilinen Karacabey Eskikaarağaç Mahallesi'nde kurulan film setinde, tüm hızı ile devam eden çekimlerde, ilçenin el değmemiş eşsiz doğal güzellikleri de arka planda sıkça yer alırken, köy sakinleri de filme ev sahipliği yapmanın tatlı heyecanını yaşıyor.

Yapımcılığı Lucky Red tarafından üstlenilen filmde; mesleğine gönül vermiş bir veteriner ile zaman zaman hafızasını yitiren genç bir kız arasında geçen aşk hikâyesi konu edilirken, filmin arka planında ise Karacabey'in longoz ormanları, ayı barınağı, hara ve diğer eşsiz doğal güzellikleri, doğal mekân olarak önümüzdeki sezon sinemaseverlerle buluşacak.

Karacabey, Birçok Filme Mekân Olabilecek Potansiyelde

Eskikaarağaç Mahallesi ile Karacabeyli amatör oyuncuların da ilk kez sahne heyecanını tattığı filmin, ilçede çekilmesi adına önemli çaba gösteren ve Kınalı Kar, İkimizin Yerine ve İstanbullu Gelin gibi dizi ve filmlerin de Bursa'da çekilmesini sağlayan, Bursalı Sanatçı ve Yapımcı Erdal Olgun, filmle ile kısa bir değerlendirmede bulundu. Erdal Olgun yaptığı açıklamada, Karacabey'in potansiyeline vurgu yaparak, önümüzdeki dönemde çok daha büyük ölçekli filmlere mekân olmasının, hiç de şaşırtıcı olmayacağını ifade etti.

Ali Özkan: Keşfedilmemiş Değerleri Gün Yüzüne Çıkarıyoruz

Sinema dünyasında önemli ses getirmesi beklenen film platosunu ve ziyaret eden ve teknik ekip ile oyuncularla bir araya gelerek kolaylıklar dileyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Karacabey'in ekonomik olduğu kadar başta turizm olmak üzere sayısız keşfedilmemiş değerlerin gün yüzüne çıkarılması adına başlattıkları girişimler konusunda kararlılık vurgusunda bulundu.

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Karacabey'in Eşsiz Doğası Filmlere Mekân Oldu - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement