Karacabeyli üreticilere yüzde 75 hibeli kuru fasulye tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Karacabeyli üreticilere yüzde 75 hibeli kuru fasulye tohumu dağıtıldı

07.05.2021 17:31
Karacabeyli üreticilere yüzde 75 hibeli kuru fasulye tohumu dağıtıldı, System.String[]

Bursa'nın Karacabey İlçesinde, Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsünce geliştirilen "Göynük-98" çeşidi kuru fasulye tohumları, yüzde 75 hibeli olarak 24 üreticiye teslim edildi.

Bursa'nın Karacabey İlçesinde, Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsünce geliştirilen "Göynük-98" çeşidi kuru fasulye tohumları, yüzde 75 hibeli olarak 24 üreticiye teslim edildi.

Karacabey İlçe Tarım ve Orman Müdürü Davut Aytek, yazılı açıklamasında, Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yürütülen "Bitkisel Üretimi Geliştirme Projeleri" kapsamında, "İkinci Ürün Fasulye Ekilişinin Yaygınlaştırılması" programını yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Projemiz ikinci ürün ekilişinin uygun olduğu mahallelerimizde uygulanacak olup bu kapsamda 24 üreticimize 50'şer kilogram olmak üzere toplam bin 200 kilogram Göynük-98 isimli horoz cinsi fasulye tohumluğu yüzde 75 hibeli olarak verildi. Öncelikli amacı üreticiyi destekleyerek gelirlerini arttırmak olan projemizin bir diğer amacı da ulusal arz açığımız bulunan fasulye ürünün üretimini arttırarak ithalatının azalmasını sağlamaktır. Harmanlı, Seyran, Subaşı, Gölkıyı, Yenikaraağaç, İsmetpaşa, Akhisar, Keşlik, Yeşildere, Dağkadı ve Hürriyet mahallelerinde toplam 24 üreticimizle ilçe müdürlüğümüz arasında yüzde75 hibeli tohumluk sözleşmeleri imzalanmıştır. Karacabey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tedarik edilen tohumluklar üreticilerimize teslim edildi."

Tohumlar, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Tarım ve Orman Bursa İl Müdürü Hamit Aygül, İl Müdür Yardımcısı Erdoğan Ceylan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Doğan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Esra Uzun ile üreticilerin katılımıyla çiftçilere dağıtıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karacabeyli üreticilere yüzde 75 hibeli kuru fasulye tohumu dağıtıldı - Son Dakika


Son Dakika

Genç kızın 00:00 Genç kızın "anne" diye feryadı tüyleri diken diken etti: Yaşıyor mu bakın, yaşıyor mu Nefes kesen oylama bitti! Aleyna'yı yenen Yiğit Poyraz, Survivor'da yarı finale kaldı 23:36 Nefes kesen oylama bitti! Aleyna'yı yenen Yiğit Poyraz, Survivor'da yarı finale kaldı Koronayla ilgili tüm bilinenleri kökünden sarsacak araştırma: Virüsün kökeni 20 bin yıl öncesine dayanıyor 23:09 Koronayla ilgili tüm bilinenleri kökünden sarsacak araştırma: Virüsün kökeni 20 bin yıl öncesine dayanıyor
Yaptığı savunma daha da rezil! Kadın öğretmen, boş sınıfta öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi 21:58 Yaptığı savunma daha da rezil! Kadın öğretmen, boş sınıfta öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi Tatil sezonunu Fethiye'de açan Tuvana Türkay'dan iddialı poz 21:16 Tatil sezonunu Fethiye'de açan Tuvana Türkay'dan iddialı poz Bir Bitcoin vurgunu daha! Cajee kardeşler, 3,6 milyar dolarla ortadan kayboldu 20:06 Bir Bitcoin vurgunu daha! Cajee kardeşler, 3,6 milyar dolarla ortadan kayboldu
Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin 18:43 Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin "Yüzde 45 oyumuz var" çıkışına yanıt: Haydi ne bekliyorsun, hemen seçim Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok
Advertisement