Son Dakika Haberleri: Karadeniz'de 146 Kaçak Göçmen Yakalandı

Karadeniz'de 146 Kaçak Göçmen Yakalandı

3 ay önce

Kastamonu'dan kaçak yollarla Romanya'ya gitmek isteyen 146 kaçak göçmen, bindikleri balıkçı teknesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince yakalandı.

Karadeniz'de 146 Kaçak Göçmen Yakalandı, System.String[]
Kastamonu'dan kaçak yollarla  Romanya'ya gitmek isteyen 146 kaçak göçmen, bindikleri balıkçı teknesinde  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince yakalandı.

Alınan bilgiye göre,  Cide ilçesinin İlyasbey köyü mevkisinde bir otobüsün kuma saplandığını gören vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Jandarma ve Sahil Güvenlik  Batı Karadeniz Grup Komutanlığı ekiplerince yapılan incelemede, bölgeye 3 otobüsle 228 kişinin geldiği ve iki otobüsteki 146 kişinin balıkçı teknesine binerek denize açıldığı belirlendi.

Kuma saplanan otobüsteki 82 kişi,  Kastamonu Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken, denize açılan kaçakların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Sahil Güvenlik  Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı 2 bot ve  Samsun'dan gelen helikopterle  Karadeniz'de yapılan taramada,  Cide ilçesinin yaklaşık 40 mil açığında, 4 Iraklı, 1 Cezayirli ve 141 Suriyelinin içinde bulunduğu tekneye rastlandı.

Burada ekiplerce kontrol altına alınan tekne, sahil güvenlik botları ve helikopter eşliğinde  Amasra  Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçak göçmenlerin,  Amasra  Sahil Güvenlik Komutanlığı limanına getirildiği sırada, cep telefonları ile kendilerini görüntüleyen vatandaşlara el salladığı görüldü.

Cide'den  Romanya'ya gitmeye çalıştıkları öğrenilen kaçakların,  Bartın Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edileceği ve buradan da kamp merkezine gönderileceği bildirildi.

Bu arada, kaçakları taşıyan otobüs şoförleri ve tekne sahipleri hakkında arama çalışması başlatıldığı öğrenildi.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
Şırnak'ta Öldürülen PKK'nın Üst Düzey Yöneticisinin Cenazesine 3 HDP'li Vekil de Katıldı