Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da - Son Dakika

Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da

08.08.2019 15:23
Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da, System.String[]

BARTIN'da, Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği'nce düzenlenen 'DADDralli Karadeniz 2019' etkinliği kapsamında, 10 yat Amasra'ya ulaştı.

BARTIN'da, Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği'nce düzenlenen 'DADDralli Karadeniz 2019' etkinliği kapsamında, 10 yat Amasra'ya ulaştı.

Yunanistan'ın Volos Limanı'ndan 9 Haziran'da yola çıkan, Gürcistan'ın Poti Limanı'na kadar uzanacak ve 22 Ağustos'ta İstanbul'da sona erecek 'DADDralli Karadeniz 2019' etkinliğinde yer alan 10 yatın, Amasra Büyük Liman'a demiri atıldı. 'Argonotların izinde, altın postun peşinde' sloganıyla yola çıkanları, Amasra limanında Amasra Yelken Kulübü Kurucu Başkanı Hüseyin Çoban ve kulüp antrenörleri ile sporcular karşıladı. 2 gün kentte demirli kalacak yatlar, ardından rotadaki bir sonraki durak olan Zonguldak Ereğli limanına hareket edecek.

Karadeniz yat rallisinin bu yıl 3'üncüsünü yaptıklarını söyleyen Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği Başkanı ve Filo Komutanı Zafer Türkmen, "Bu yaptığımız rallinin bir konsepti var. Yunan mitolojisinde Argonatlar ve Altın Post peşindeki maceraları anlatır. Milattan önce 1400'lü yıllarda Herkül'ün yanındaki arkadaşlarla bu yolculuğu yaptığı söylenir. Tabi bu bir mitoloji şimdi ise bu modern yatlarla bu yolculuğu yapıyoruz. Yunanistan'ın Volos kentinden çıktık. Amacımız yatçıları Karadeniz'e çıkarmak ve Karadeniz'deki yat turizmini geliştirmektir. Şu anda 4'ü yabancı 10 tekneyle bu geziyi sürdürüyoruz. Ülkemizde sadece Gökova, Kekova, Kaş yok. Karadeniz'de görülmesi gereken birçok liman ve antik şehir var. Önümüzdeki yıl daha fazla yat ile bu gezimize yapacağız" dedi.

Amasra Yelken Kulübü Kurucu Başkanı Hüseyin Çoban ise bu tür etkinliklerin her zaman yapılması gerektiğini belirterek, ortak paydaların bir araya gelmesiyle Karadeniz'i daha iyi tanıtacaklarını inandıklarını söyledi.

Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da
Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da
Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da
Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da
Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Karadeniz rallisine katılan yatlar Amasra'da - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan cemiyet hayatının ünlü siması Kerem Dürüst serbest bırakıldı Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş