Son Dakika Haberleri: Karadere Tüneli'nde Son Bir Kilometre

Karadere Tüneli'nde Son Bir Kilometre

4 ay önce

Bolu’nun en önemli projelerinden olan Karadere Tüneli’nde suların aktarılması için 3,5 kilometrelik bölümün son 1 kilometresi kaldı.

Karadere Tüneli'nde Son Bir Kilometre, System.String[]
Bolu'nun en önemli projelerinden olan  Karadere Tüneli'nde suların aktarılması için 3,5 kilometrelik bölümün son 1 kilometresi kaldı.

Bolu Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz'ın önem verdiği projelerden birisi olan  Karadere Sularının ilk ayağı ve en önemli kısmı olan tünel açma çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Tünel çalışmalarında bugün itibari ile 2 bin 500 metreye ulaşılırken, suların aktarılabilmesi için son 1 kilometrelik bölüm kaldı.

Mahalle ve köy muhtarları ile birlikte  Karadere Tüneli'ni gezen Başkan Yılmaz, göreve gelmeden önce  Bolu'nun arsenikli su içtiğini ve göreve geldikten sonra  Karadere sularının  Bolu'ya gelmesi için ömrünü verdiğini ifade ederek, "Bolu'nun Kuzeyi ve Batısı  İstanbul'a içme suyu olarak tahsis edilmişti. Doğu taraf ise  Ankara'ya tahsis edilmiş ve  Bolu hiçbir zaman düşünülmemiş. Biz Belediye Başkanı olduğumuzda Çaygökpınar suyunu yani arsenikli olan içilmesi mümkün olmayan suyu  Bolu kullanıyordu. Göreve geldikten sonra su problemi için  Karadere Sularının  Bolu'ya tahsis edilmesi konusunda ömrümü verdim diyebilirim. Sonuçta biz bu suların 300 lt/sn'lik bir kısmının tahsisini  Bolu'ya yaptırdık. Biz bununla da yetinmiyoruz. Allaha şükür şu anda 50 lt/sn'lik bir su da tünelin içinden çıktı. Allaha şükür tünelin 2 bin 500 metrelik kısmı bugün itibariyle tamamlandı ve geriye sadece 1 kilometrelik bir kısım kaldı. İnşallah bu 1 kilometrelik kısım da zamanında tamamlanacak ve Boluluların çeşmelerinden bu suyu akıtacağız" şeklinde konuştu. - BOLU
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Ayşegül Aldinç, Sütyensiz Pozuyla Yıllara Meydan Okudu Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya Suç Duyurusu: Bu Şarlatanları Türk Milleti Hak Etmiyor
Aleyna Tilki, İngilizce Eğitimi İçin Okulunu Dondurup Los Angeles'a Gitti