Karadulun Zehrini Çalan Virüs Keşfedildi - Son Dakika

Karadulun Zehrini Çalan Virüs Keşfedildi

12.10.2016 17:28
Karadulun Zehrini Çalan Virüs Keşfedildi, System.String[]

Bilim adamları, karadul örümceğinin zehrini kodlayan geni etkisiz hale getirebilecek bir virüs keşfetti.

Bilim adamları, karadul örümceğinin zehrini kodlayan geni etkisiz hale getirebilecek bir virüs keşfetti.

Sonuçları Nature Communications dergisinde yayımlanan çalışmada, WO virüsünün, böcekler ile örümceklerde bulunanlarla bağlantılı genlere sahip bakteriyi enfekte ettiği belirtildi.

Virüsün, bakteriye ulaşmak için hayvan hücrelerine sızmasına yardım etmesi amacıyla bu genleri kullandığı bildirildi.

Bakteriyofaj olarak bilinen ve bakterilere bulaşan virüs grubuna ait WO'nun genomunu inceleyen ABD'nin Vanderbilt Üniversitesi'nden Sarah and Seth Borden, virüsün, Wolbachia bakterisini hedef aldığını ifade etti.

Araştırmacılar, virüsün, karadul örümceklerinin kullandığı latrotoksin zehrini kodlayan geni ele geçirdiğini, bunun, virüsün ökaryotların hücrelerine girip çıkmak için kullandığı muhtemel yöntem olabileceğini ifade etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karadulun Zehrini Çalan Virüs Keşfedildi - Son Dakika


Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Semt pazarlarındaki kalabalık vatandaşı isyan ettirdi: Pazar değil, sanki korona partisine geldik ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu