Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı - Son Dakika

Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı

05.01.2012 14:28
Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı, System.String[]

Uşak'ın Karahallı ilçesinde kaymakamlık köy muhtarlarına yönelik bilgisayar kursu açtı.20 Şubat tarihine kadar devam edecek kursa 14 köy muhtarı katılıyor.

Uşak'ın Karahallı ilçesinde kaymakamlık köy muhtarlarına yönelik bilgisayar kursu açtı. 20 Şubat tarihine kadar devam edecek kursa 14 köy muhtarı katılıyor.

İlçe Kaymakamı Sinan Aslan'ın talimatıyla vatandaşların işlemlerinin bilgisayar ortamında daha hızlı ve doğru bir şekilde görülmesi için düzenlenen kursta 14 köy muhtarı 160 saat eğitim görecek. Muhtarlar eğitim sonrası 'Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ve e-Devlet Projesi" hizmetlerini daha sağlıklı yürütecek. 2011 yılında İl Özel İdaresi köy muhtarlarının tamamına diz üstü bilgisayar ve lazer yazıcı dağıtmıştı. Bilgisayarlarına kavuşan muhtarlar vatandaşların işlemlerini aldıkları eğitim sonrası daha hızlı ve doğru bir şekilde yürütecek.

Kurs bitiminde muhtarlara sertifika vereceklerini belirten Karahallı Kaymakamı Sinan Aslan, "Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın muhtarlıklardan alacağı belgeler düzenli ve daha hızlı bir şekilde temin edilecek. Önümüzdeki günlerde muhtarlıkların da 'e-Devlet Projesi'ne dahil olması ile tüm yazışmalar internet üzerinden hızlı ve ekonomik olarak gerçekleştirilecek. 160 saatlik

'Bilgisayar Kullanma, İşletim Sistemleri, Kelime işlemci Proğramlar, Elektronik Tablolama Programı, Sunu Hazırlama Programı ve İnternet Explorer' modül programlarını öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Kurslar hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü binasında devam ediyor" dedi. - UŞAK

Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı