Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı - Son Dakika

Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı

9 yıl önce

Uşak'ın Karahallı ilçesinde kaymakamlık köy muhtarlarına yönelik bilgisayar kursu açtı.20 Şubat tarihine kadar devam edecek kursa 14 köy muhtarı katılıyor.

Karahallı Kaymakamlığı Köy Muhtarlarına Yönelik Bilgisayar Kursu Açtı, System.String[]

Uşak'ın Karahallı ilçesinde kaymakamlık köy muhtarlarına yönelik bilgisayar kursu açtı. 20 Şubat tarihine kadar devam edecek kursa 14 köy muhtarı katılıyor.


İlçe Kaymakamı Sinan Aslan'ın talimatıyla vatandaşların işlemlerinin bilgisayar ortamında daha hızlı ve doğru bir şekilde görülmesi için düzenlenen kursta 14 köy muhtarı 160 saat eğitim görecek. Muhtarlar eğitim sonrası 'Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ve e-Devlet Projesi" hizmetlerini daha sağlıklı yürütecek. 2011 yılında İl Özel İdaresi köy muhtarlarının tamamına diz üstü bilgisayar ve lazer yazıcı dağıtmıştı. Bilgisayarlarına kavuşan muhtarlar vatandaşların işlemlerini aldıkları eğitim sonrası daha hızlı ve doğru bir şekilde yürütecek.


Kurs bitiminde muhtarlara sertifika vereceklerini belirten Karahallı Kaymakamı Sinan Aslan, "Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın muhtarlıklardan alacağı belgeler düzenli ve daha hızlı bir şekilde temin edilecek. Önümüzdeki günlerde muhtarlıkların da 'e-Devlet Projesi'ne dahil olması ile tüm yazışmalar internet üzerinden hızlı ve ekonomik olarak gerçekleştirilecek. 160 saatlik


'Bilgisayar Kullanma, İşletim Sistemleri, Kelime işlemci Proğramlar, Elektronik Tablolama Programı, Sunu Hazırlama Programı ve İnternet Explorer' modül programlarını öğrenmeleri sağlanmaktadır.


Kurslar hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü binasında devam ediyor" dedi. - UŞAK

Haber Yayın Tarihi: 05.01.2012 02:28 Kaynak: İHASon Dakika

Atılan tokat sonucu hayatını kaybeden adamın ailesi, 200 bin lira ve 20 koyun istedi
ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın maaş konuşması, sosyal medyada gündem oldu Türkiye, Trump'ın elindeki haritada koronavirüse hazır olan ülkeler arasında yer aldı