Karaman'da "Lavanta Yetiştiriciliği" kursuna katılan 5 eski hükümlüye sertifika verildi - Son Dakika

Karaman'da "Lavanta Yetiştiriciliği" kursuna katılan 5 eski hükümlüye sertifika verildi

23.09.2022 14:26
Karaman'da "Lavanta Yetiştiriciliği" kursuna katılan 5 eski hükümlüye sertifika verildi

Karaman'ın Ermenek ilçesinde "Lavanta Yetiştiriciliği" kursunu başarıyla tamamlayan 5 eski hükümlü sertifikalarını aldı.

Karaman'ın Ermenek ilçesinde "Lavanta Yetiştiriciliği" kursunu başarıyla tamamlayan 5 eski hükümlü sertifikalarını aldı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ndeki programa, Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Doğan, Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, Baro Temsilcisi Avukat Hayrettin Yıldız ve kurum çalışanları katıldı.

Doğan, lavanta yetiştiriciliğinin bölgenin coğrafi ve iklim koşullarının uygun olması sebebiyle kurs düzenlendiğini belirtti.

Bölgesel işgücü ihtiyaçları, olanakları ve çözüm yollarının göz önünde bulundurulduğunu aktaran Doğan, "Mesleki eğitim ve diğer aktif istihdam tedbirleri yoluyla hem işsizler hem de çalışanların istihdam edilebilirliklerini artırmak ve iş bulma olanaklarını yükseltmektir." ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından kursu başarıyla tamamlayan 5 eski hükümlüye sertifikaları verildi.

YORUMLAR
500
Öğrenciler yaya geçitlerini 'Hayata saygı duruşu' sloganıyla kırmızıya boyadı Öğrenciler yaya geçitlerini 'Hayata saygı duruşu' sloganıyla kırmızıya boyadı Vali Akkoyun muhtarlarla bir araya geldi Vali Akkoyun muhtarlarla bir araya geldi Karaman haberi: Hikmet Karaman'a 'pili bitik' diyerek hakaret eden sanığa 2 yıla kadar hapis istemi Karaman haberi: Hikmet Karaman'a 'pili bitik' diyerek hakaret eden sanığa 2 yıla kadar hapis istemi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karaman'da 'Lavanta Yetiştiriciliği' kursuna katılan 5 eski hükümlüye sertifika verildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement