Karaman'ın İl Oluşunun Yıl Dönümü - Son Dakika

Karaman'ın İl Oluşunun Yıl Dönümü

Karaman\'ın İl Oluşunun Yıl Dönümü
Son Güncelleme: 20.06.2017 15:47

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Karaman'ın il olmasının 28. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Karaman'ın il olmasının 28. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Tapsız, mesajında, köklü tarihi geçmişe sahip, ilim ve kültür merkezi olan Karaman'ın, 21 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 3578 sayılı Kanun ile Türkiye Cumhuriyet'inin 70. ili olduğunu belirtti.

Karaman'ın sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınması, ilin tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelini değerlendirilmesi, eğitimdeki başarının devamı ve daha da üst seviyelere çıkarılmasının temel hedef olduğunu ifade eden Tapsız, şunları kaydetti:

"İnsanlarımıza imkan oluşturan, yeni fırsatlar arayan bir anlayış içerisindeyiz. Şehrimizin tanıtımı, her alanda daha çok yatırım yapılan bir şehir olması, ihracatını sürekli artırması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz. Milletvekillerimiz, mesai arkadaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, iş adamlarımız ile birlikte halkımıza mutlu bir gelecek hazırlama adına her türlü gayretin içinde olduğumuzun bilinmesini isterim. Milletimize hizmet etmek, şehrimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir onurdur."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karaman'ın İl Oluşunun Yıl Dönümü - Son Dakika


Advertisement