Son Dakika Haberleri: Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü "Maarif" Dergisi Yayımda

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü "Maarif" Dergisi Yayımda

4 yıl önce

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim ve kültür dergisi Maarif, ilk sayısıyla yayın hayatına merhaba dedi.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü

Maarif, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt koordinatörlüğünde yürütülen yoğun bir çalışma ile Eğitimci Yazar Yusuf Yıldırım editörlüğünde, geniş bir kadro ile hazırlandı. Derginin dizgi, tasarım ve teknik çalışmaları Müdürlüğümüz bünyesinde İbrahim Çığırgan, Ömer Koçak ve Raşit Bayrak tarafından yapıldı.

Görev yapılan makamlarda rutin dışında kalıcı olacak hizmetler gerçekleştirmek adına Maarif dergisinin geleceğe atılan adım olduğunu belirten İl Müdürü Asım Sultanoğlu, derginin eğitimin artısını eksisini ortaya koymanın yanı sıra, eğitim hakkında alternatifler sunarak yayın hayatında kalıcı olma arzusunda olduğunu ifade etti. Sultanoğlu, bu çalışmanın her aşamasında emeği geçen yazar, akademisyen, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Dergimiz Maarif'te, Karaman'ın eğitimci yazarlarının ilimiz ve eğitim üzerine yazıları ile çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin hazırladıkları yazılar yer aldı. Müdürlüğümüzün sosyal, kültürel ve eğitim alanında gerçekleştirilmiş örnek proje ve etkinlikleri, öğrencilerimizin yazarlığa adım attığı yazılarla birlikte sunuldu.

Karaman'ın eğitim tarihine de ışık tutacak Maarif dergisinde, hemşehrimiz Bekir Sıtkı Erdoğan'dan Yunus Emre'ye şairlerimizin şiir anlayışları, sağlıkta farkındalık eğitimi, geçmişten günümüze öğretmenlik anlayışı, okuma kültürümüz, AB projeleri ve eğitim sistemimize dair farklı bakışlara yer verildi.
Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? Şarkıcı Göksel'in Yataktaki Cesur Pozu Olay Oldu Kılıçdaroğlu, Mitingde Bozkurt Yapan Vatandaşlara Seslendi: İşte O Milliyetçidir, Ülkücüdür