Son Dakika Haberleri: Karaman - Tetanos Aşısından 10 Öğrenci Daha Hastanelik Oldu

Karaman - Tetanos Aşısından 10 Öğrenci Daha Hastanelik Oldu

5 yıl önce

Tetanos aşısından 10 öğrenci daha hastanelik oldu KARAMAN'da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 8'inci sınıf öğrencilerine yapılan tetanos aşısından sonra bir okuldaki 10 öğrenci, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine hastanelik oldu.

Karaman - Tetanos Aşısından 10 Öğrenci Daha Hastanelik Oldu, System.String[]
Tetanos aşısından 10 öğrenci daha hastanelik oldu

KARAMAN'da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 8'inci sınıf öğrencilerine yapılan tetanos aşısından sonra bir okuldaki 10 öğrenci, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine hastanelik oldu. Bugün hastaneye başvuran 10 öğrenci ile birlikte bu hafta boyunca 27 öğrenci tetanos aşısının ardından hastaneye kaldırıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi, kentteki ortaokullarda öğrenim gören 8'nci sınıf öğrencilerine geçen pazartesi gününden itibaren tetanos aşısı yapmaya başladı. Aşılar yapıldığı sırada mide bulantısı, baş dönmesi ve baygınlık geçiren 5 okuldaki 10 öğrenci ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Yapılan tedavilerinin ardından öğrenciler taburcu oldu.

Bir gün aradan sonra dün yeniden tetanos aşısı yapılmaya başlandı. Dün 7 öğrenci, bugün de Bekir Sıtkı Erdoğan Ortaokulu'nda öğrenim gören 10 öğrenci aşıdan sonra fenalaşıp ambulans ve Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne ait araçlarla Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin ardından taburcu edileceği belirtildi.

Karaman Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza Altınsoy, daha önce yaptığı açıklamada aşılarda her hangi bir sorun olmadığını öğrencilerin iğneden korkmaları sonucu aşıdan etkilendiklerini düşündüklerini belirtti.6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar Köyün Kaderi Değişebilir! Kepçe ile Tarla Düzeltirken Tarihi Yapı Buldu Cem Yılmaz, Sosyal Medya Üzerinden Takipçisiyle Tartıştı!