Karamanlı Kadınlar İçin Yeni Lokaller Açılacak - Son Dakika

Karamanlı Kadınlar İçin Yeni Lokaller Açılacak

13.01.2012 11:10
Karamanlı Kadınlar İçin Yeni Lokaller Açılacak, System.String[]

Karaman'da kadınların buluşma adresi olan Mümine Hatun Hanımlar Lokali, yeni açılacak hizmet binalarıyla daha fazla kadına hizmet verecek.

Karaman'da kadınların buluşma adresi olan Mümine Hatun Hanımlar Lokali, yeni açılacak hizmet binalarıyla daha fazla kadına hizmet verecek.

Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şu anki lokale uzaklık sebebiyle gelemeyen vatandaşlarımız için bir çalışma başlattık. Çok yakında tüm Karamanlı hanımlarımız bu tesislerden istifade edebilecekler." dedi.

Mümine Hatun Hanımlar Lokali'nin kuruluşundan bu yana sosyal ve kültürel alanda önemli faaliyetler gösterdiğini ifade eden Başkan Uğurlu, şunları kaydetti: "23 Nisan 2009 tarihinde hizmete açtığımız Hanımlar Lokali, bin hanıma hizmet veriyor. Gün geçtikçe kendini yenileyen tesisler; spor faaliyetlerinden el becerilerini geliştirmeye, kurs ve danışmanlık hizmetlerinden eğitim seminerlerine kadar her alanda hanımlarımızın gelişimine katkı sağlıyor. Yapılan bu etkinliklerle onların beceri ve emeklerini gün ışığına çıkararak kadınlarımızın topluma kazandırılmasını hedefliyoruz."

Bu yıl içerisinde Karaman'a yeni tesisler yapılacağının müjdesini veren Kamil Uğurlu, "Hanımlarımızın büyük ilgi gösterdiği Hanımlar Lokali'nden, yelerini belirlediğimiz bazı mahallelere yenilerini kuruyoruz. Hatta çalışmalar başladı. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ne yapılan yeni Hanımlar Lokali tamamlanmak üzere. Mümine Hatun Hanımlar Lokali'ne gelemeyen uzak mahallelerdeki hanımlarımız, bu yeni yapacağımız tesislere gelerek sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekler." diye konuştu.

Belediye Başkanı Uğurlu, Mümine Hatun Hanımlar Lokali isminin, Mümine Hatun Kültür Merkezi olarak değişeceğini de sözlerine ekledi.

Karamanlı Kadınlar İçin Yeni Lokaller Açılacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Karamanlı Kadınlar İçin Yeni Lokaller Açılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı