Karamollaoğlu'na Bahçeli'nin önerisi soruldu, kahkahası stüdyoyu inletti - Son Dakika

Karamollaoğlu'na Bahçeli'nin önerisi soruldu, kahkahası stüdyoyu inletti

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu'na konuk olduğu canlı yayında Bahçeli'nin, "Türk Tabipler Birliği kapatılsın" şeklindeki önerisi soruldu. Karamollaoğlu'nun bu soru karşısında kahkaha atması dikkat çekti.

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, "Türk Tabipler Birliği kapatılsın" şeklindeki önerisiyle ilgili yöneltilen soruya kahkaha atarak yanıt verdi.

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu Sözüm Var programına konuk olan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu'na Bahçeli'nin "Türk Tabipler Birliği'nin kapatılsın" önerisi de soruldu.

"NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM"

Bu soruya kahkaha atarak yanıt veren Karamollaoğlu, "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Neden kapatılsın? TTB kim Tabiplerin temsilcisi. Türk Tabipler Birliği doğru da karar alabilir yanlış da karar alabilir Bu, parlamentoda farklı fikirler var, kapatıp kendimiz bir parlamento belirleyelim, demeye benziyor. Tabipler birleşiyor kendi temsilcilerini seçiyor" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Koronavirüs ölümlerine dikkat çekmek amacıyla Türk Tabipleri Birliği'nin yaptıkları siyah kurdeleli eylem çağrısına tepki gösteren Bahçeli, şu ifadeleri kullanmıştı: "Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar? Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik "Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz" eylemi haince bir tertiptir.

Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.

Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği'ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır."

Karamollaoğlu'na Bahçeli'nin önerisi soruldu, kahkahası stüdyoyu inletti

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 11:35

Son Dakika Politika Karamollaoğlu'na Bahçeli'nin önerisi soruldu, kahkahası stüdyoyu inletti - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan'dan Ermenistan'ın İskender füzesi tehdidine yanıt: Buna uygun bir şekilde cevap veririz Manchester United'lı taraftarlar: Dünyanın en çekici sporcusu geldi, Sancho artık Dortmund'u bırakmaz Fox TV'den ayrılan Fatih Portakal, YouTube kanalı açtı Son Dakika: Türkiye'de 28 Eylül günü koronavirüs kaynaklı 65 can kaybı, 1412 yeni vaka tespit edildi Beşiktaş'ta kadro dışı kalan Umut Nayir, Hajduk Split yolunda Ormanlık alanda bulunan yanmış cansız bedenin CHP'li eski ilçe başkanına ait olduğu ortaya çıktı Rus askeri öğrenciler yarı çıplak vaziyette Çanakkale Boğazı'ndan geçti Sanatçı Şehrazat, telif haklarını ödemeyen Acun Ilıcalı'ya uçak aldığı için öfke kustu: Haram zıkkım olsun