Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu için iddialı yorum: Seçileceğini hemen hemen garanti gibi görüyoruz - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu için iddialı yorum: Seçileceğini hemen hemen garanti gibi görüyoruz

26.03.2023 20:00

Millet İttifakı'ndaki ortakları CHP'nin geçmişteki icraatlarında sıkıntılı dönemler olduğunu ancak Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleştiğini söyleyen Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu dikkat çeken sözler sarf etti. Karamollaoğlu, "Seçimlerin neticesinde biz, Sayın Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçileceğini hemen hemen garanti gibi görüyoruz. Ama seçim... Şartlar nasıl olur bilmiyoruz. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün partisinin Genişletilmiş İstanbul İl Divanı Toplantısı'nda konuştu. Karamollaoğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimleri kazanmasını garanti gibi gördüklerini belirtti.

"ÜLKEYİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Karamollaoğlu, şunları söyledi: "Seçime gidiyoruz. Elbette bir seçime giderken seçimde başarılı olmak, bizim hedefimiz. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Millet İttifakı üyeleri, aramızda bir mutabakat sağladık. Bir cumhurbaşkanı aday olacak. Diğer partilerin genel başkanları da cumhurbaşkanı yardımcılığı görevini üstlenecek. Böylece biz, ülkeyi birlikte yöneteceğiz. Dış politikada da iç politikada da birlikte davranıp birlikte hareket edeceğiz. Bu noktada bir ittifak sağlandı, topluma deklare edildi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN SEÇİLECEĞİNİ GARANTİ GİBİ GÖRÜYORUZ"

Seçimlerin neticesinde biz, Sayın Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçileceğini hemen hemen garanti gibi görüyoruz. Ama seçim… Şartlar nasıl olur bilmiyoruz. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeri geldiğinde bazı tenkitlerle karşı karlıya kalıyoruz. Geçmişte CHP'nin icraatlarında sıkıntılı dönemler olmuş. Bunu da görüyoruz. Ama bugüne kadar aralarından sadece bir kişi çıktı, o da Sayın Kılıçdaroğlu, 'Ben helalleşmek istiyorum' dedi. Size, düne kadar kavga ettiğiniz bir komşunuz gelse dese ki 'Ben bugüne kadar yaptığım icraatlerimden dolayı sizden helallik istiyorum', ne diyeceksiniz? Ona, 'Hadi oradan' mı diyeceksiniz? Elbette helal edersiniz. Hepimiz helal ederiz. Biz de onu denedik.

"KILIÇDAROĞLU'NUN KUDÜS MİTİNGİNDEKİ KONUŞMASI DESTANSIYDI"

Kendisini Erbakan Hoca'mızın anma toplantısına davet ettiğimizde yaptığı konuşması herkesi şaşkına çevirmişti. Daha sonra Kudüs mitingine geldi. Orada yaptığı konuşma, hakikaten destansı bir konuşma oldu. Bizim arkadaşlarımızın bana dediği şu; 'Yahu sen o konuşmayı yapmalıydın'.

"YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLADIĞINI HEPİMİZ İDRAK EDECEĞİZ"

Bu kadar ileri giden bir konuşma. E biz, şimdi, 'Yahu sen benim önüme geçtin' diye ona tavır mı koyacağız? Elbet müspet istikamette atılan bir adıma karşılık biz de müspet bir istikamette adım atmakla mükellefiz, bu bizim görevimiz. Onun için, bu seçimden sonra Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını hepimiz idrak edeceğiz. Ama bunun gerçekleşmesi, hepimizin gayret göstermesine bağlı.

"TEK BİR KİŞİ SÖZ SAHİBİ"

Başkanlık sistemini doğru bir sistem olarak benimsememiştik. Millet İttifakı olarak tabir ettiğimiz masa, ilk başta bu konu üzerine inşa edilmişti. Cumhurbaşkanlığı sisteminin bugünkü haliyle faydalı olmayacağını düşünmüştük. Bu kanaatlerimizi de iktidara, Sayın Cumhurbaşkanı'na ifade etmiştik. Tek bir kişi söz sahibi.

"PARLAMENTO ARADA SIRADA DEVREYE GİREBİLEN ŞEKLİ BİR KURUM"

Parlamento arada sırada devreye girebilen şekli bir kurum ama cumhurbaşkanının aldığı kararları müzakere etmek, ülke çapında değiştirmek mümkün değil. Bugün bunu yaşıyoruz. Biz, bu sistem teklif edildiği zaman bir araya geldik, bu sisteme karşı bir tavır sergiledik. Ama maalesef, bu sistemin ne olduğunu tam olarak kavrayamayan vatandaşlarımız, bu sistemin gerçekleşmesine oy verdiler… Geçen süre zarfında başkanlık sisteminin ne menem bir şey olduğunu gördük.

"BU KADAR BECERİKSİZLİK DÜNYA TARİHİNE GİRDİ"

Bir ülkenin böyle idare edilmesi mümkün değil. Kim ne derse desin, eğer bu sistem olmasa, meydana gelen depremde emin olun kayıplar çok daha aşağılara inerdi. Herkes hazırlığını yapmış, sahaya inecek. Sayın Cumhurbaşkanı'nın haberi olmadan kim inebilir sahaya? Herkes beklemek mecburiyetinde kalmış. İki gün zaman geçti. Bu kadar beceriksizlik dünya tarihine girdi. Bunu yazacak tarih. Öyle sadece Adıyaman'dan helallik dilenmez. Bütün şehirlerden helallik dilenmesi icap eder.

"ETRAFINDA KİMSE KALMADI"

Bugün yapılan hatalardan dolayı bu milletin tamamından helallik dilenmesi icap eder. Bütün vatandaşlarımızdan ricamız şu; Allah rızası için, sandığa gidip oy verirken bu söylediklerimizi düşünün. Bir kişiyi tenkit etmek için söylemiyoruz bunları. Bir kişiyle yönetim, emin olun padişahlarda yoktu… Bir kişi, astığı astık, kestiği kestik. Karşı çıkarsan suçlusun. Onun için etrafında kimse kalmadı.

"ARKADAŞLARININ YÜZDE 90'I ETRAFINDAN GİTTİ"

Dikkat edin, ilk başlangıçta yola çıktığı arkadaşlarının yüzde 90'ı etrafından gitti. Geriye, menfaat bekleyen bir grup kaldı. Onun da sonu, ümit ediyoruz ki bu seçimlerde gelecek. Bazen soruyorlar; 'Niye birçok konuda aynı kanaate sahip olmayan 6 siyasi parti bir araya geldi, bu seçime giderken tek cumhurbaşkanı adayıyla gidiyor'. İşte bu sebepten dolayı. Çünkü biz, seçimi kazandığımız andan itibaren bu sistemin değiştirilmesini ele alacağız. Bunu taahhüt ettik.

"İSLAMİ MÜESSESLERİ İSTİSMAR ETTİLER"

İnsanlarımızı aldatabilmek için maalesef İslami müessesleri istismar ettiler. Biz, camilerin inşasına karşı çıkamayız ki. Ama cami, ibadet için yapılır, gösteriş için değil. Erciyes'in tepesine cami yapsan hiçbir işe yaramaz. Bizim sözlerimiz yeri geldiği zaman çarpıtılıyor. İsterse çarpıtsınlar, biz gerçekleri hiçbir zaman söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Ayasofya açıldı; hay Allah razı olsun, hiçbir zaman itirazımız olmaz.

"SENİN BU PALAVRALARINA RIZA GÖSTERMEYİZ"

Ama biz, Ayasofya'nın içinde namaz kılınırken de dışarıda adaletin, İslami hükümlerin hakim olmasını isteriz. Sen bunu rafa kaldıracaksın, alnını secdeden kaldırmadan 'Benim yanlışlarıma destek ver' diyeceksin. Adalet senin neyine gerek yahu. Öyle diyorlar şimdi. Yok arkadaş; biz, senin bu palavralarına rıza göstermeyiz.

"KALKINMADA BİZİM HEDEFİMİZ HER YERDE ÜRETİMİN OLMASI"

Kalkınmada bizim hedefimiz, İslam aleminin bir bütün olarak ayağa kalkması ve dış ülkelere muhtaç hale gelmemesidir. Biz, bugün de kendi memleketimizde sanayinin, üretimin, tarım dahil, madencilik dahil yurt sathına bütün olarak yayılması, Iğdır'dan Edirne'ye kadar neresi varsa her yerde üretimin olması, insanların kendi doğdukları yerde karınlarını doyuracak imkana kavuşması, ama bu imkanın da kendi ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak bir seviyede olması… Bugüne atfen söylüyorum.

"YOKSULLUK SINIRI, AÇLIK SINIRININ İKİ MİSLİNDEN FAZLADIR"

Bugün açlık sınırı, toplu sözleşmelerde hep müzakerenin ana hedefi oluyor. 'Ben senin karnını doyururum, gerisi beni ilgilendirmez. Oğluna, çocuğuna alacağın ayakkabı, okul masrafı, senin evinin elektriği, suyu, gazı, ödeyeceğin vergiler, hiçbiri beni ilgilendirmez' nasıl der bir iktidar. Bizim hedefimiz, onlar beğenseler de beğenmeseler de 'gücünüz yeter mi, yetmez mi' diye türküler söyleseler de yoksulluk diye tarif edilen sınırdır. Yoksulluk sınırı, açlık sınırının iki mislinden fazladır. Biz, bunu biliyoruz. Onun altında maaş alan bir insan, hiçbir zaman kendi ihtiyaçlarını bütünüyle karşılayamaz demektir. Biz, bu hedefi, bilemedin 3 sene, hadi diyelim 5 sene içinde gerçekleştirmekle mükellef addederiz kendimizi.

"HALA AÇLIK SINIRININ ALTINDA BİR ASGARİ ÜCRET"

20 yıl iktidarda kalacaksın, bir sürü vaatte bulunacaksın, ülkemizi getirdiğin nokta hala açlık sınırının altında bir asgari ücret. Böyle bir iktidarın gölgesinde hayat idame ettirebilir mi? İş yok, kazanç yok ve sen diyorsun ki 'Ben yeniden adayım'. Vay canına. Hem de daha önce söylemişsin. Ben, bu kadar kendi sesini dinleyip de hayrete düşmeyen bir insanın dünyada olabileceğini tahmin etmiyorum.

"HİÇBİRİNİN YÜZÜ KIZARMIYOR"

Tayyip Bey'in eski ifadelerini ele alın, 'İki dönem, bir kişi kendi partisinin başında genel başkan olmamalıdır' diyor. E Türkiye'mizin dördüncü dönemini tamamladı, şimdi beşinci seneyi hak görüyor. Kendisini tasdik eden, etrafında bir sürü adam var. Hiçbirinin yüzü kızarmıyor, ben buna hayret ediyorum. Söz bizim değil, kendisinin ifadeleri.

"AİLENİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORMAKLA MÜKELLEFİZ"

Dünyamızda şu anda iki tane ciddi tehlike var. Bunu her yerde tekrar etme ihtiyacı duyuyorum. Bunlardan bir tanesi ailedir. Ailenin bütünlüğünü korumakla mükellefiz. Aile mefhumu bozulursa siz, toplumu ayakta tutamazsınız. Biz, aile mefhumunun dejenere edilmesine rıza gösteremeyiz. Bunu bilmek mecburiyetindeyiz. Aile, bir erkek, bir kadın ve çocuklardan meydana gelir. Bunu da unutmamalıyız.

"DÜNYA DÜZENİ HIZLA BOZULUYOR"

İki tane erkek, iki tane kadın bir araya gelmiş; 'Biz de bir aileyiz'. Hadi oradan. Nereden çıkardın bu saçmalığı? Biz, aile mefhumunu, toplumun diri kalması, canlı tutulması için elzem görürüz. Dünya düzeni hızla bozuluyor. Ama bizim bölgemizde bizi tehdit eden en önemli hedef, Büyük Ortadoğu Projesi'dir. Büyük Ortadoğu Projesi'ne rıza gösteremeyiz. Büyük Ortadoğu Projesi'nin başka bir adı Büyük İsrail Projesi'dir.

"BOP'UN EŞ BAŞKANI KİM, ERDOĞAN"

Nil'den Fırat'a kadar, kendilerine vadedildiğine inandıkları topraklara hakim olmak istiyorlar. Savunucuları kim? Amerika Birleşik Devletleri. Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanı kim? O da Tayyip Erdoğan. Bir zamanlar unutmuştu, sonradan hatırlattılar. Bu proje, Türkiye topraklarının bölünmesi anlamına geliyor.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (11)
  • güneş güneş: avucunu yalar bay kemal Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
  • Kemal uygar: komik adamlar bunlar bi komedi filmi yapsa rekor izlenir FİLMİN ADI DA KARA MOLLANIN KILIÇTARI VE ARKADAŞLARI OLSUN BARİİ:) Cevap Yaz 8 1 Yayından Kaldır
  • Murat Adıyaman: Aç tovık kendini bugday ambarında görürmüş Cevap Yaz 12 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından '13. cumhurbaşkanı adayı' yazısını kaldırdı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından '13. cumhurbaşkanı adayı' yazısını kaldırdı

Son Dakika Güncel Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu için iddialı yorum: Seçileceğini hemen hemen garanti gibi görüyoruz - Son Dakika


Advertisement