Karamürsel'de 14 okulun projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi - Son Dakika

Karamürsel'de 14 okulun projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi

04.06.2020 11:11
Karamürsel'de 14 okulun projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi, System.String[]

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 14 okulun projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında kabul edildi.

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 14 okulun projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında kabul edildi.

Kaymakam Osman Aslan Canbaba, gazetecilere yaptığı açıklamada, programla 5-12. sınıflardaki temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edildiğini belirterek, bu sayede sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlandığını kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır da bilim fuarlarının, araştırmacı bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biri olduğunu ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan ortaokul ve liselerden, TÜBİTAK projeleri için başvuranların oranının yüzde 100 olduğunu ifade eden Çakır, "16 ortaokul ve lisenin tamamı başvuru yapmıştı. Bu okullardan yalnızca ikisinin proje teklifleri kabul edilmedi. Bu sonuçlarla ilimizde en çok projesi kabul edilen ilçe Karamürsel oldu." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karamürsel'de 14 okulun projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Oyuncu Leyla Lidya Tuğutlu'dan siyah bikiniyle yaza veda pozu 00:18 Oyuncu Leyla Lidya Tuğutlu'dan siyah bikiniyle yaza veda pozu Galatasaray'a gol attıktan sonra gözyaşlarına boğulan Emrah Başsan, o anları anlattı 23:25 Galatasaray'a gol attıktan sonra gözyaşlarına boğulan Emrah Başsan, o anları anlattı Bu defa büyülemedi! Ters ışıkta kalan Demet Özdemir şoke etti 23:03 Bu defa büyülemedi! Ters ışıkta kalan Demet Özdemir şoke etti
Son Dakika: Bilim Kurulu'ndan yüz yüze eğitimle ilgili kararlılık mesajı çıktı 21:44 Son Dakika: Bilim Kurulu'ndan yüz yüze eğitimle ilgili kararlılık mesajı çıktı Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? Bakan Varank merak edilen konuya açıklık getirdi 18:59 Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? Bakan Varank merak edilen konuya açıklık getirdi Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı 17:19 Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı
Vatandaş sosyal medyadan tepki gösterdi! Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti 15 euro olarak açıklandı 15:31 Vatandaş sosyal medyadan tepki gösterdi! Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti 15 euro olarak açıklandı Yasemin Bozkurt'tan sonra Gülben Ergen itirafı: Bana en büyük yalanı Gülben Ergen söyledi ben de gerçeği ortaya çıkardım 15:23 Yasemin Bozkurt'tan sonra Gülben Ergen itirafı: Bana en büyük yalanı Gülben Ergen söyledi ben de gerçeği ortaya çıkardım
Advertisement