Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı - Son Dakika

Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı

19.01.2012 12:41
Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı, System.String[]

Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'ni ikiye bölen E-130 Karayolu üzerindeki trafik ışıklarında yoldan geçen TIR'ın üzerindeki beton malzemelerin üzerine düştüğü kadınlardan 1'i öldü, diğeri ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındı.

Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'ni ikiye bölen E-130 Karayolu üzerindeki trafik ışıklarında yoldan geçen TIR'ın üzerindeki beton malzemelerin üzerine düştüğü kadınlardan 1'i öldü, diğeri ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındı. Kazanın ardından ilçe sakinlerinin yolu kapattıkları eylem, belediye başkanının kavşağı yıktırmasıyla son buldu.

AKILALMAZ KAZA

İzmit'ten Yalova istikametine giden ve sürücüsünün adı öğrenilemeyen 54 B 5503 plakalı beton malzeme yüklü TIR, kavşağa hızlı girince kontroldan çıktı. Savrulan TIR'ın kasasından fırlayan beton bloklar, yol kenarında bulunan Remziye Ayaz ve Rahime Aytekin'in üzerlerine düştü. Yüzlerce kilo ağırlığındaki beton kalıpların altında kalarak ağır yaralanan Remziye Ayaz ve Raime Aytekin Karamürsel Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan müdehaleye rağmen Remziye Ayaz kurtarılamadı. Hayati tehlikesi bulunan Rahime Aytekin ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevkedildi.

YOLU KAPATTILAR

Daha önce de ihmal sonucu bir benzeri yaşanan ve TIR'ın dorsesinden yuvarlanan demir boruların altında kalan bir kadının hayatını kaybettiği Karamürsel'deki bugünkü kaza, ilçe sakinlerinin büyük tepkisine neden oldu. Yaklaşık 300 kişi E-130 Karayolu'nun Karamürsel geçişinin her iki yönünü de ulaşıma kapattı. Yolun Yalova ve Gölcük istikametine doğru kar yağışı altında uzun araç kuyrukları oluştu. Olay yerine gelen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ın, kazaların sıkça yaşandığı bölgedeki Karayolları'nın yaptırttığı kavşağı iş makinasıyla yıktırmasıyla, kalabalık eylemine son verdi.

NEDENİ BETON YOL MU

Karamürselliler, ilçeyi ikiye bölen E-130 Karayolu'nun yaklaşık 2 kilometrelik bölümünün daha önce asfalt iken Karayolları tarafından beton yapıldığını, betonun asfalt gibi darbe ve sarsıntıyı emmemesi nedeniyle araçların kasalarındaki yüklerin yerinden oynayıp kaydığını, beton yolun ayrıca yük taşıtlarının yanı sıra küçük araçlara sert titreşimler nedeniyle zarar verdiğini öne sürdüler.

Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı
Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı
Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Karamürsel'de Akıl Almaz Kaza 1 Ölü, 1 Yaralı - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor