Son Dakika Haberleri: Karamürsel'de "Kentin Depremselliği ve Risk Yönetimi" Semineri

Karamürsel'de "Kentin Depremselliği ve Risk Yönetimi" Semineri

4 gün önce

Karamürsel'de "Kentin Depremselliği ve Risk Yönetimi" konulu seminer düzenlendi.

Karamürsel'de
Karamürsel'de "Kentin Depremselliği ve Risk Yönetimi" konulu seminer düzenlendi.

Karamürsel Çevre-Kültür Derneğince (KARÇEV) Belediye Nikah Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşan Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, kentin depremselliği ve risk yönetmeliğinin çok güncel bir konu olduğunu, hiçbir zaman da güncelliğini kaybetmeyeceğini söyledi.

Yerküre ve Kocaeli'nin depremsel risk yönetiminin, son yıllarda birçok ulusun kafa yorduğu konular olduğuna işaret eden Oruç, " Türkiye'de deprem açısından en sakin yer orta Anadolu'dur. İzmit, kuzey ve güney kolu dediğimiz iki kol var. Karamürsel'i baz alırsak Yalakdere'de bağımsız bir fay hattı da görünüyor. Deprem bölgesi olarak yorumlarsak her zaman tehlike var demektir." diye konuştu.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 02:50 Kaynak: AASon Dakika! Kılıçdaroğlu'na Saldıran 6 Kişinin Kimliği Belirlendi! Gözaltına Alınacaklar Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyı Kınadı Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Saldırıyı Kınıyorum