Karanfil Depremzedelerle Bir Araya Geldi - Son Dakika

Karanfil Depremzedelerle Bir Araya Geldi

17.02.2012 16:40
Karanfil Depremzedelerle Bir Araya Geldi, System.String[]

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Van'daki depremin ardından Samsun'daki sosyal tesislere yerleştirilen depremzedelerle bir araya geldi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Van'daki depremin ardından Samsun'daki sosyal tesislere yerleştirilen depremzedelerle bir araya geldi.

Karanfil, İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'ndeki programda, depremzedelerin her zaman yanında olduklarını, şehirde bulundukları sürece ihtiyaçlarını gidermek için çalışacaklarını belirtti.

Van'da depremin yaralarının sarıldığını belirten Karanfil, "Daha çok çocuğunun eğitimi için şehri terk eden vatandaşlar da konteynerlerin hizmete alınması üzerine geri dönmeye başladı. Van'da 20 konteyner kentinin oluşturulduğu ikinci etap çalışmalarında devam ediyor. Burada bulunduğunuz sürece elimiz, üzerinizde olacaktır. Her türlü imkanımızı sizin için seferber edeceğiz" dedi.

Depremzede Faruk Çalış ise, "Evlerimizin hepsi yıkıldı, ailelerimizi kaybettik. Van'dan ayrılarak buraya geldik. Burada insan kendini evinde hissediyor ve bütün ihtiyaçlarımız karşılanıyor. En önemlisi de çocuklarımızın eğitimi devam ediyor. Bizlere bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.

- SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karanfil Depremzedelerle Bir Araya Geldi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret